Ezúttal azonban a körülményekhez képest gyorsan, nem egészen négy és fél hónap alatt állapodtak meg a pártok az új kabinet létrejöttéről. Miniszterelnök a frankofon liberálisok vezetője, Charles Michel lesz. „Minden párt azt javasolta, én vegyem át a kormányfői tisztséget” – jelentette ki a politikus a maratoni tárgyalások után. Az új kormányt négy párt alkotja. Első ízben kerül a kabinetbe a flamand országrész elszakadását zászlajára tűző, Bart De Wever-vezette Új Flamand Szövetség (N-VA), amely a legtöbb képviselői helyet szerezte meg a május 25-én megrendezett voksolás során 20,3 százalékos szavazati aránnyal.
De Wever pártja kezdetben nagyobb autonómiát akar, majd függetlenséget. Ezért is hagyták ki eddig a politikai erőt a koalíciós együttműködésből. Bár De Wever már korábban is próbált koalíciós partnerekre szert tenni, törekvéseit nem koronázta siker. Fülöp király június végén bízta meg kormányalakítási tárgyalásokkal a francia ajkú Michelt a liberálisok részéről. Szinte állandóan tárgyaltak Flandria kereszténydemokrata kormányfőjével, Kris Peetersszel. A papírforma azt mutatta, hogy Peeters lesz a kormányfő, de miután a szintén kereszténydemokrata Marianne Thyssent választották meg uniós biztosjelöltnek, így az országban nem túl nagy népszerűségnek örvendő kormányfői tisztséget a liberálisok kapták meg. Egyelőre kérdés, hogy Peeters elvállalja-e a miniszterelnöki posztot.
Michel elmondta, megállapodtak a büdzsé alapelveiről, amelynek lényege, hogy 2018-ig kiegyenlített költségvetése legyen az országnak. „Fontos gazdasági és szociális reformokat irányoztunk elő” – fogalmazott. A nyugdíjkorhatárt 2030-ig fokozatosan emelik fel 67 évre. A 38 éves Michel Európa legfiatalabb miniszterelnöke. A szociáldemokrata Elio di Rupót váltja fel a tisztségben. Az új kabinetet legkésőbb jövő hét elején iktatják be.