Sanghaj;Sebastian Loeb;Michelisz Norbert;Zengő Motorsport;túraautó-világbajnoki sorozat;

2014-10-13 07:56:00

Michelisz: hétvégi ötös

A 10. versenyhétvégével folytatódott az idei túraautó-világbajnoki sorozat.  Sanghajban a WTCC magyar klasszisa, Michelisz Norbert már az időmérőkön is igazolta jó formáját, az első futamon a negyedik rajthelyről, míg a másodikban a hetedikről indulhatott.

A Zengő Motorsport Team versenyzője mindkét futamon az ötödik pozícióban végzett a Hondájával, ami annyit jelentett, hogy összetettben feljött a vb-pontverseny 5. helyére.

Mindezek alapján lehetne mondani, hogy Michelisz hétvégéje az ötös szám körében zajlott, csakhogy utólag az előtte végző Sebastian Loeböt kizárták, így a magyar versenyző a negyedik helyet megörökölte a franciától.

Az első futamon a négy Citroën végzett az élen, és a győztes José María López (argentin) már akkora előnnyel vezet összetettben, hogy szinte világbajnoknak tekinthető.

Eredmények
1. futam: 1. José María López (argentin, Citroën) , 2. Ma Csing Hua (kínai, Citroën) 2.089 mp h., 3. Yvan Muller (francia, Citroën) 5.793 mp h., 4. Michelisz Norbert (magyar, Honda) 16.050 mp h.
2. futam: 1. Mehdi Bennani (marokkói, Honda), 2. Tiago Monteiro (portugál, Honda) 2.590 mp h., 3. López 4.041 mp h., 4. Loeb 11.238 mp h., 5. Michelisz 13.976 mp h.