A hírportálokon körbefutó értesülés - "Lelépett Amerikába az alapítvány elnöke?" - az Index közelebbről meg nem nevezett olvasójától származik, aki szerda reggel "látni vélte" Balogh-ot, amint épp becsekkol egy londoni járatra a Liszt Ferenc repülőtér 2B terminálján. "Balogh úr másodmagával utazott, kissé feszültnek látszott. A poggyászukról leolvasott infó szerint nem csupán Londonig utazik, hanem – nem meglepő módon – az Egyesült Államokig, vélhetően Miamiig repül" – írta a rejtélyes olvasó. Lehet, hogy Balogh csak látogatóba utazik a floridai villájában élő gyerekeihez. Az utazás időpontja azért különös, mert a rendőrség a múlt héten gyanúsítottként hallgatta ki egy ellene januárban indított hűtlen kezeléses ügyben – emlékeztet a portál.
(Egyedül a Magyar Hírlapban találtunk távozást cáfoló hírt.)
Az alapítvány elnökét valóban kihallgatták. Szilágyi György jobbikos országgyűlési képviselő még tavaly december 20-án tett feljelentést az Index cikke nyomán, hanyag kezelés és csalás gyanúja miatt, mert Balogh magánügyei intézésére is használta az alapítvány betegszállító gépjárművét. Április 24-én Ibolya Tibor fővárosi főügyész azt közölte az MTI-vel, hogy a Fővárosi Főügyészség törvénysértéseket állapított meg a Gyermekrák Alapítvány kuratóriumánál, és felhívta a figyelmet, hogy az alapítvány gépjárművét ne használják magáncélra. Közben a Budapesti Rendőr-főkapitányság korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztálya hűtlen kezelés kisebb vagyoni hátrányt okozó vétsége miatt nyomoz az ügyben.
Balogh lapunknak elmondta: itthon van, nem utazott el sehová, s sokadszorra is megismételte: "egyetlen fillér sem hiányzik az alapítvány céljaira befolyt pénzből, nem történt semmilyen bűncselekmény". Az újabb és újabb lejárató kampány célja, hogy egy lobbi érdekeinek megfelelően elbizonytalanítsa a gyerekrák ellen küzdő alapítvány potenciális támogatóit. Irigység ez, mondta Balogh, annak irigylése, hogy 17 év alatt sikerült az ország vezető civil szervezetévé válnunk.
Arra a kérdésre, hogy a támogatóktól befolyt összegek felhasználását tények felsorolásával tudná átláthatóvá tenni, azt mondta: ami az Egyesült Államokat illeti, ottani társszervezetüket azért hozták létre, hogy kinn gyógyíttathassanak beteg magyar gyerekeket. Ám, a gyerekek kiutaztatásához hazai orvosok szakmai hozzájárulása kell, amit többszöri próbálkozás, számtalan konzultáció ellenére öt javasolt gyermeknél sem sikerült megkapniuk. Nyilvánvaló, hogy a magyar orvosok hozzájárulása presztízsveszteséget okozott volna az egészségügynek - mondta Balogh.
Ami pedig a támogatóktól befolyt pénz magyarországi felhasználását illeti, a Gyermekrák Alapítvány elnöke nem vállalkozott arra, hogy másfél évtizedet néhány mondatban összefoglaljon. Ami tény: 1 milliárd 233 millió 706 forintot adtak támogatásként kórházaknak közvetlenül a beteg gyerekek gyógyítására, 1 milliárd 530 millió 576 ezer forintot pedig műszervásárlása. Az intézmények között volt a Heim Pál Gyermekkórház, a szegedi, a miskolci, a pécsi gyermekgyógyászati klinika, a Bethesda gyermekkórház.
Balogh szerint az utolsó fillérig mindennel el tudnak számolni.