Csíkszereda;elutasítás;óvás;Jégkorongliga;

2014-10-18 19:20:00

Jégkorongliga - Elutasították a Csíkszereda óvását

A Magyar Jégkorong Szövetség versenybírósága elutasította a HSC Csíkszereda szerdán benyújtott óvását.

Az erdélyi csapat beadványában jelezte: hétfőn a Ferencváros elleni MOL Liga-mérkőzésen 3-1-es vezetésénél, 57:57 percnél "Kiss Gábor lövése egyértelműen kapuvas volt, mégis gólt ítéltek a játékvezetők". Ezen kívül "a Ferencváros egyenlítő találata amellett, hogy szabálytalan volt - a rúgó mozdulat egyértelmű, csakúgy, mint a kapuvas -, időn túl született".

A Csíkszereda azt kérte, hogy az összecsapást 57:57 perctől játsszák újra a legközelebbi, Ferencváros elleni budapesti találkozó előtt és a csapatok felállása legyen hasonló. A versenybíróság közölte: a Pesterzsébeti Jégcsarnokban nem áll rendelkezésre videogólbíró-rendszer, így ennek használatára nem volt lehetősége a játékvezetőknek. A mérkőzést ugyan élőben közvetítette a televízió, ám a zsűrinél nem építették ki a felvételek visszajátszására alkalmas monitort.

A játékvezetők a kérdéses szituációkban nem kérték a versenybíróság segítségét.