Póta Georgina;női asztalitenisz;

2014-10-19 17:27:00

Póta a bronzéremért játszhat

Póta Georgina 4-1-re kikapott az olimpiai és világbajnoki címvédő kínai Li Hsziao-hsziától, így zárásként a bronzéremért játszhat a linzi világkupán, a női asztaliteniszezők idei egyik legrangosabb egyéni versenyén.

A világranglistán 26., Berlinben légióskodó magyar játékos - a torna tizedik kiemeltje - pénteken és szombaton remek győzelmeket aratott, "jutalmul" a vasárnapi elődöntőben a nemzetközi szövetség rangsorában harmadik Li várt rá. Kettejük eddigi egyetlen meccsén, még 2002-ben a kínai győzött 4-3-ra, s a papírforma most is az ő sikerét ígérte.

Az első pontokat, sőt, végül az első játszmát is Póta nyerte, de azután bemelegedett a 26 esztendős rivális, aki sorra gyűjtögette a pontokat, s hamar egyenlített, majd fordított is. A negyedik szett szoros küzdelmet hozott, de ismét Lié lett, aki így a győzelem kapujába került. Póta azonban nem adta fel, az ötödik felvonásban végig vezetett, majd azonban 8-8 lett, s hiába kért időt Téglás Péter szövetségi kapitány, Li innen már nem hibázott. Póta a harmadik helyért a japán Isikava Kaszumival csap össze 16.30 órától.

A vk-n húsz asztaliteniszező indult, a rangsor első nyolc helyezettjét kiemelték, a többiek pedig négy háromfős csoportban küzdöttek a főtáblára jutást érő első két helyért. A nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben zajlik a küzdelem.

A 29 éves Póta az európai Top 12-n elért hatodik helyével érdemelte ki a meghívást, s 2008 után másodszor vehet részt a versenyen. Már azzal, hogy bejutott a legjobb nyolc közé, minden idők legjobb magyar eredményét produkálta.

A linzi torna 150 ezer dollár összdíjazású, a győztes 45 ezerrel gazdagodik, a harmadik 15, a negyedik pedig 10 ezer dollárt kap.