Bármilyen ellenszenves a brit kormány idegenellenes demagógiája, annyi tény, hogy a letelepülők közül messze legtöbben náluk, az Egyesült Királyságban kértek és kaptak tartózkodási engedélyt: több mint 724 ezren. A második helyen sokak meglepetésére Lengyelország áll 274 ezer letelepülővel. Ez valószínűleg összefügg azzal, hogy a „küldő országok” listáját Ukrajna vezeti, onnan költöztek át a legtöbben, 237 ezren az EU-ba. Közülük sokan a közeli és dinamikusan fejlődő Lengyelországot választották. (Ez csak a legális tartózkodási engedélyt kérők száma).
A harmadik helyen 244 ezer fővel Olaszország áll, míg a bevándorlás ügyét oly hangosan felpanaszoló Spanyolország csak a hatodik helyen van 196 ezer letelepülővel. (Igaz, Görögország mellett ott a legnyomasztóbb a munkanélküliség.) Hazánk 2013-ban egészen pontosan 16 833 tartózkodási engedélyt állított ki EU-n kívüli állampolgároknak. (A kettős állampolgárságot kapott magyarok és nem magyarok nincsenek benne ebben a számban.) Ez harmada a Csehországban kiadott engedélyeknek, de közel négyszerese a szlovákiai adatnak.
Ukrajna után a legtöbben Indiából érkeztek (200 ezren), míg a harmadik helyen az Egyesült Államok áll. 2013-ban több mint 171 ezer amerikai kért és kapott tartózkodási engedélyt valamely uniós tagállamban, közülük 42 ezren tanulni jöttek a kontinensünkre.