labdarúgás;Bajnokok Ligája;

2014-10-24 07:52:00

Csúcs ez a BL!

A rekordok jegyében rendezték meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulóját, amennyiben rengeteg csúcs megdőlt a héten. Súlyos vereséget szenvedett a BATE Boriszov és az AS Roma, megroppant a Maribor is, de a legnagyobb szám a donyecki Sahtarban öt gólt szerző Luiz Adriano show-műsora volt.

Hétrét görnyedt a Roma a Bayern rohamai alatt még kedden, a bajorok egy félidő alatt rúgtak egy ötöst, ami csúcs volt a maga nemében, ám ezt hamarosan megismételte a Sahtar is, amely a BATE otthonában jutott szintén idáig.

A Roma az utóbb időben rendre lenullázta ellenfeleit, a bajorok ellen viszont nem volt ellenszere. Pep Guardiola, a vendégek mestere mégsem volt maradéktalanul elégedett: "Az eredmény túlzó, nem hihetjük azt, hogy nem követtünk el hibákat. Van még hova fejlődni" - szögezte le.

A román válogatott újdonsült szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu azzal ünnepelte meg másodállását, hogy az általa vezetett Sahtar hetet hintett a boriszoviaknak. A show-t elsősorban a brazil Luiz Adrianónak köszönhette, aki egymaga ötször volt eredményes - erre csak Lionel Messi volt korábban képes a BL-ben -, sőt, az első félidőben 16 perc alatt jutott el négyig. Ilyen gyors termelékenységet azonban még az argentin játékos sem jegyzett.

"Nem könnyű mindig idegenben játszanunk" - ekként vezette fel a találkozót a román tréner, utalva arra, hogy az ukrán (bel)politikai helyzet miatt a gárda nem tudja Donyeckban játszani hazai meccseit, az ország nyugati felében lévő Lvivbe költözött ideiglenesen. A jelek szerint a csapat kezdi otthonosan érezni magát vendégségben...

A Maribor, amely meglepő eredményeket ért el eddig, a Stamford Bridge-en már megtapasztalta, milyenek az óriások a BL-ben. Kegyetlenek. Legalábbis José Mourinho Chelsea-je az volt: 6-0-val zavarta haza a szlovénokat.

Brutális volt a Real Madrid is, amely Cristiano Ronaldo szép góljával hamar vezetést szerzett, majd még a szünet előtt a portugál találatát Benzema megfejelte kettővel. A Pool először kapott ki a királyi gárdától. A vörösöknél Balotellinek megint nem ment a játék, a szünetben máris lecserélte Brendan Rodgers menedzser. Egyesek szerint azért, mert a játékoskijáró felé menet mezt cserélt Pepével, ám a valódi érv lehívása mellett az lehetett, hogy egyetlen kapuralövésig nem jutott, s mindösszesen egyetlen cselt jegyzett.

Cristiano Ronaldo egyébként ezzel a találatával egy gólra megközelítette a BL örökrangsorában élen álló Raúlt. A spanyol 71 góllal éllovas, a portugál immár 70-nél jár, sőt, mivel egy nappal korábban Messi is eredményes volt, az argentin is lőtávon belülre került.

"Nem érdekel más, csak arra figyelek, hogy megdöntsem Raúl rekordját. Ez a következő fordulóban be is következik, ígérem" - nyilatkozta Ronaldo, aki 10. egymást követő meccsén volt eredményes. A hétvégi El Clasicón folytathatja káprázatos sorozatát. De nem lesz egyszerű, legfőképp azért nem, mert a meccset holnap rendezik.

"Nem is értem, miért nem lehetett vasárnapra tenni a találkozót. Igazságtalan, hogy a katalánok egy nappal többet pihenhetnek" - kesergett a támadó.

Arséne Wenger ellenben ujjongott, mivel csapata megint a hajrában nyújtott nagyot, ám a múlt víkenden a Hull Cityvel meccselve a döntetlen jött össze, most a győzelem.

Az Olympiakoszra jó lesz odafigyelni, a görögök elkapták a legutóbb döntős Atléticót otthon, szerdán meg a Juventust, minekután az olaszok azon bánkódnak: mit sem ér az otthoni három egymást követő bajnoki cím a nemzetközi porondon.

"Valamit nagyon máshogy kell csinálnunk" - idegeskedett Pogba, a zebrák franciája.

Egyébként kedden 40 gól született, ez meccsenkénti ötös átlag.
Amióta nyolc partis játéknapokat rendeznek, ilyen termelékenységre még nem volt példa.
Jó kis hét volt, mitagadás.

Bajnokok Ligája
A 3. forduló
A csoport
Atlético Madrid–Malmö 5-0
Olympiakosz–Juventus 1-0
Az állás: 1. Atlético 6 pont (8-3), 2. Olympiakosz 6 (4-4), 3. Juventus 3 (2-2), 4. Malmö 3 (2-7).
B csoport
Liverpool–Real Madrid 3-0
Ludogoretc–Basel 1-0
Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Ludogorec 3 (3-4), 3. Liverpool 3 (2-5), 4. Basel 3 (2-6).
Galatasaray–Dortmund 0-4
Az állás: 1. Dortmund 9 pont, 2. Arsenal 6, 3. Anderlecht 1 (2-6), 4. Galatasaray 1 (2-9)