Caroline Wozniacki;Marija Sarapova;tenisz-világbajnokság;Petra Kvitova;

2014-10-25 07:58:00

Wozniacki képtelen veszíteni a tenisz-vb-n

Noha alig kvalifikált az idei női tenisz-világbajnokságra a dán Caroline Wozniacki, immár harmadik szingapúri meccsét nyerte, és egyedüli veretlenként jutott az elődöntőbe. Tegnap az idei wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitovát verte két sima szettben. Wozniacki a formája alapján a legnagyobb esélyese a vb-címnek, de…

Az elődöntőben a világelső, az elmúlt 19 meccséből 18-at megnyerő Serena Williams lesz! Igaz, a világelső továbbjutásához szerencse is kellett, ugyanis az őt szinte detronizáló román Simone Halep két szett helyett háromban kapott ki a szerb Ana Ivanovicstól, így az amerikai jobb játszmaarányával jutott a négy közé.

Pedig Ivanovics nagyon küzdött: az első szettet 5:2-es hátrányból még megfordította, ám a másodikban Halep volt a jobb, így végül hiába nyert a szerb, utazhat haza. Akárcsak az orosz Marija Sarapova, aki szintén győztes találkozót követően esett ki.

A világranglista-második orosz hiába verte meg három szettben Agnieszka Radwanskát, ez maximum ahhoz volt elég, hogy csoportjában ne az utolsó helyen zárjon.

Pedig nem volt messze, hogy nyerjen két szettben - ami elég lett volna a továbbjutáshoz -, ugyanis az első megnyerését követően már 5:1-re vezetett a másodikban, ám lengyel ellenfele fordított.

Mint később kiderült, Radwanska számára ez a szett a mindent jelentette: jobb játszmaaránnyal másodikként elődöntős lett. Ráadásul nem is esélytelen a fináléra, ugyanis a láthatóan fáradó Halep lesz az ellenfele.

Eredmények, 3. forduló

Fehér csoport: Caroline Wozniacki (dán, 8.)-Petra Kvitova (cseh, 3.) 6:2, 6:3, Marija Sarapova (orosz, 2.)-Agnieszka Radwanska (lengyel, 6.) 7:5, 6:7, 6:2.

A csoport végeredménye: 1. Wozniacki 3 győzelem/0 vereség, 2. Radwanska 1 gy/2 v (3:4) - továbbjutottak, 3. Sarapova 1 gy/2 v (3:5), 4. Kvitova 1 gy/2 v (2:4).

Vörös csoport: Ana Ivanovics (szerb, 7.)-Simona Halep (román, 4.) 7:6, 3:6, 6:3.

A végeredmény: 1. Halep 2 gy/1 v (5:2), 2. Serena Williams (amerikai, 1.) 2 gy/1 v (4:2) - továbbjutottak, 3. Ivanovics 2 gy/1 v (4:3), 4. Eugenie Bouchard (kanadai, 5.) 0 gy/3 v.

Az elődöntő párosítása: Halep-Radwanska, Wozniacki-Serena Williams.