Népszava Anno;NB I;Újpest-Fradi;

2014-10-28 10:00:00

Ex-fradisták góljaival verték az FTC-t

Ebedli-gól, kihagyott büntető - A Ferencvárostól eltanácsolt játékosok góljaival az Ú.Dózsa a rangadón.

Népstadion, 30 000 néző, v.: Büki.

Gólok: Ebedli, Kerekes.

Ú. Dózsa: Szendrei — Herédi, Kardos, Sarlós, Szabó — Ebedli, Steidl, Kovács E. (Végh, 73. p.). — Kiss, Törőcsik, Kerekes.

Ferencváros: Zsiborás — Szántó, Rab, Jancsika, Keller — Takács, Rubold, Pogány — Kvaszta, Répási, Zsivótzky (Kovács.46. p.).

Jó iramú, változatos küzdelmet vívott a két csapat, és a gyors újpesti gól (Ebedli szemfülességét dicséri) híven tükrözte az első negyedóra lila-fehér fölényét. A 2 pont sorsa mégis csak a 64. percben dőlt el, amikor az egyenlítésért mindent kockáztató zöld-fehérek a kapufát találták el, a labda végiggurult a gólvonalon és a másik lécről visszapattant a mezőnybe. Az ellentámadásból pedig Dózsa-gól született: Kerekes ballal, fordulásból, mintegy 14 méterről felsősarkos bombát zúdított Zsiborás hálójába (2—0).

Igaz, hogy a zöld-fehéreknek kínálkozott szépítési lehetősége, de egy vitatható 11-est Szántó rosszul helyezett, és a jó érzékkel vetődő Szendrei hárította a büntetőt. Ezzel végérvényesen megpecsételődött a Ferencváros sorsa, a Dózsa megérdemelt győzelmet aratott. A fiaskószéria, az újabb vereség után egyre erősebbek azok a vélemények, hogy változtatni kellene az FTC szakvezetésében... A jól értesültek máris az elmúlt évtizedek legnagyobb Üllői úti sztárját emlegetik lehetséges vezető edzőként.

Jók: Kardos, Ebedli, Kozma, Kovács E., illetve Jancsika, Rab, Rubold