Real Madrid;Barcelona;spanyol labdarúgó-bajnokság;Carlo Ancelotta;

2014-10-27 07:00:00

A Real átrohant a Barcán

Csodálatos meccsen vette el a Real Madrid a Barcelona veretlenségét a spanyol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.

"Megérdemelten nyert a Real Madrid" - szögezte le sportszerűen Luis Enrique, a Barcelona trénere, miután véget ért a 2014/2015-ös futballidény első klasszikusa, amelyet a Real Madrid magabiztos játékkal nyert 3-1-re.

A katalánok a szünetig partiban voltak vendéglátójukkal, sőt, Neymar 4. perces találatát követően Messi lábában volt a 2-0 (Iker Casillast találta el), a fordulás után azonban a szédítő tempójú hazai akciók megtépázták a vendégeket.

Ekkor még 1-1 volt az állás, Cristiano Ronaldo büntetőből egyenlített a 35. percben (ez volt a bajnokságban a Barca első kapitulációja), majd az 50. minutumban Pepe szöglet után volt eredményes.

A harmadik gól ugyancsak sarokrúgásból született, más kérdés, hogy azt a látogatók végezték el. Felszabadítás nyomán a labdát Iniesta gyűjthette be, de ahelyett, hogy megjátszotta volna, konkrétan a riválist indította, a szellős védelemnek nem volt ellenszere, Benzema büntetett (61., 3-1).

"Ez a találat kinyírt bennünket" - fogalmazott Enrique, míg lecserélt csapatkapitánya, Xavi arra hívta fel a figyelmet, hogy a Madrid brutális kontracsapat, s ezen erényével szerezte meg a három pontot. Pepe ezt visszautasította, mondván, volt rá példa, hogy adogatásukat a Bernabeu közönség ollézással honorálta.

"A Madrid megérdemelten nyert, ma még jobb csapat. Fejlődnünk kell" - ismerte el Luis Enrique, míg Carlo Ancelotta, a királyi gárda mestere a győzni akarást emelte ki a siker legfőbb tényezői közül.

"Vetélytársunknál egy nappal kevesebb időnk volt felkészülni a találkozóra, de nem foglalkoztunk ezzel, s ráadásul remekül reagáltunk a korai bekapott gólra is. Amit terveztünk, véghezvittük" - szögezte le az olasz szaktekintély.

Az értékelés során egyik edző sem emelte ki Piqué botrányos teljesítményt, megtették ellenben az újságok. A tegnap megjelent spanyol lapok szinte mindegyike a védőt nevezte meg a találkozó leggyengébb produkciójával előrukkoló játékosának.

"Mit kellett volna tennem? Fel kellett volna szívódnom? Valóban a karomhoz ért a labda, de feküdtem, hova rejthettem volna?" - utalt Cristiano Ronaldo 1-1-et eredményező büntetőjét megelőző szituációra a bekk.

Az igazat megvallva nem csak ekkor hibázott, hanem a szögletnél sem állt a helyzet magaslatán (pontosabban éppenséggel állt egy helyben…), s egyébként is több borzasztó megmozdulással riogatta sajátjait.

Mindenesetre a Real Madrid 9 forduló után 33 találatnál jár, ezzel beállította a spanyol bajnoki csúcsot, amit szintén a királyi alakulat tart, még a Di Stefano-érából. Messinek még várnia kell, hogy a spanyol bajnoki gólkirály legyen, egyelőre a fővárosiak ünnepelnek.

"A játék minden elemében fölébük nőttünk, ki kell élveznünk a sikert. Aztán folytatjuk, amit elkezdtünk" - zárta rövidre Sergio Ramos. A Barcelona a fájó kudarc ellenére megőrizte első helyét, így néz ki most az élmezőny: 1. Barcelona 22 pont, 2. Real Madrid 21, 3. Valencia 20, 4. Sevilla 19/8 meccs, 5. Atlético 17/8.