úszás;Gyurta Dániel;Gyurta Gergely;Hosszú Katinka;Világkupa-sorozat;

2014-10-30 06:56:00

Hosszú újabb csúcsa

Kedden az egy szezonban aratott legtöbb győzelem (42) kategóriában állított fel új csúcsot Hosszú Katinka, míg az úszók rövid pályás Világkupa-sorozat tokiói állomásának második napján az egy Vk-idényben szerzett összes érem „műfajában” lépett az élre, miután az 58-adszor (majd 59-edszer) állhatott dobogóra.

A Vasas versenyzőnője tegnap győzött 400 méter vegyesen, 100 méter háton, 200 méter pillangón és 100 méter vegyesen, emellett harmadik lett 400 méter gyorson.

A Gyurta testvérek szintén aranyakkal gazdagodtak. Dániel, a 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka a 100 méteres mellúszás döntőjében bizonyult a legjobbnak, így az idei Vk hatodik állomásán hatodik győzelmét aratta ebben a számban.

Az összetett pontversenyben a második helyet foglalja el. Öccse, Gergely az 1500 méteres gyorsúszásban diadalmaskodott magabiztosan. A 25 méteres medencében zajló Vk-sorozat befejező versenyét szombaton és vasárnap rendezik Szingapúrban.