Szerintem;NAV;korrupciós ügy;beutazási tilalom;

- A mundér sara

A korrupciós botrány kirobbanása óta sokan gondolnak a NAV-nak azokra a munkatársaira, akik közhírré tették az általuk tapasztalt disznóságokat és feljelentést tettek. Nosza, megindult a gépezet: nyomozás kezdődött, a bejelentők adattároló számítógépeit sebesen lefoglalták a „nyomozás érdekében”, majd azzal nyugtatgatnak, hogy folyik az eljárás. Folyik-folyik, mint a Duna, és alighanem tengernyivé szélesedne, ha engednék. Most már nem lehet elkenni, valami mégis történik, s ennek eltusolása gyalázatba sodorta Magyarországot és nemcsak a NAV némelyik munkatársát, hanem az egész igazságszolgáltatást is és az ügyben annak idején „eljáró” nyomozó hatóságokat. Tudott a korrupcióról akkor a legfőbb ügyész úr? Részese az elmarasztalásnak? Vennie kellene a kalapját, és lelépnie a színről? Ismerte a tényeket a NAV vezetője? Nyilván ismerte, meg is kérdezte feljebbvalóitól, mi a teendője. Nincs ok aggodalomra, majd elintézik – jött a válasz. Nem is aggódtak. Mostanáig.

Persze, ha valóban kivizsgálnák a botrányt, nemcsak a NAV-nál kellene fejeknek hullaniuk, hanem jópár érdekeltnek is el kellene tűnnie a gazdasági (és politikai) életből. Most nehéz lesz pávatáncot járni, hiszen az amerikaiak név szerint ismerik az undorító ügy részvevőit, s ha a jótékony ügyészség megfeledkezik elemi kötelességéről, számíthatunk a következő bomba robbanására, s elveszíthetjük maradék renoménkat is. A miniszterelnök úr programjának kiemelt része volt a korrupció ellen vívott megalkuvás nélküli küzdelem. Mintha ezen a fronton nem hadakoznánk olyan eredményesen, mint a korrupciós tényeket feltárók ellen. Hol van most a CÖF? Hol a rendíthetetlen Kövér úr? „Némán fordulnak el, s velük alszik az ősi dicsőség”, amint a költő írta. Csak az a baj, hogy az övékkel az egész ország dicsősége is semmivé vált. Így lehet sárba tiporni ’56 emlékét.

Zsúfolásig megtelt kedden az Európai Bizottság sajtóterme az új összetételű testület első tájékoztatóján. Jyrki Katainen, a munkahelyteremtésért és növekedésért felelős alelnök és Pierre Moscovici pénzügyi biztos az Európai Unió gazdasági kilátásait ismertették. A válság véget ért, de az előrejelzések szerint a kilábalás lassúnak és visszafogottnak ígérkezik. Jövő évben a gazdasági növekedés egy és másfél százalék között várható, míg a munkahelyek száma 0,6 %-kal nő majd. A munkanélküliség uniós szinten 10% körül alakul. az infláció pedig egy százalék lesz. Magyarországon ennek két és félszerese, 2,5% lesz a pénzromlás.