A könyv részletesen bemutatja, hogyan élik meg az afrikaiak az Ebola járványt. A tiszteletbeli konzul személyes tapasztalatait is megosztja az olvasókkal.
Beszámol többek között arról, hogy mennyire hanyagul kezelték a magyar egészségügyben hazaérkezése után, pedig a fertőzés tünetei megjelentek nála. Három hetet kellett karanténban töltenie, miközben végig rettegett, hogy esetleg megfertőzte őt is a halálos vírus.
– Olvasmányosan szerettem volna leírni a személyes élményeimet - mondta a könyv bemutatóján.
- Olyan tényeket szeretnék megosztani az olvasókkal, amelyek megismertetik az olvasókkal Afrikát, a kulturális szokásokat, a tradíciókat, és az ott élők hétköznapjait. Így érthetjük meg itt Európában is, hogyan élik meg az afrikaiak ezt a halálos járványt.
A szerző arra is igyekszik választ találni könyvében, hogy miért robbanhatott ki olyan gyorsan az Ebola járvány, és terjedhetett át szinte napok alatt több különböző országra is.
Steier József elmondta azt is, pontosan azért ment el Guineába, hogy mélységében tudjon tájékoztatást adni, milyen helyzet alakult ki az Ebola-járvány miatt.
A bemutatón ott volt a Magyar Afrika Társaság elnöke is. Balogh Sándor felidézte, támogatták ennek a könyvnek a megszületését, mégpedig azért, mert pontos képet ad Afrikáról és az Eboláról.
A társaság mindig is feladatának tekintette, hogy eloszlassa az afrikai kontinensről továbbra is élő tévhiteket. Ehhez pedig Steier József könyve nagy mértékben járul hozzá - mondta.