kosárlabda;Európa Kupa;Szolnoki Olaj;BK Himki;

2014-11-06 06:55:00

Kikapott a Szolnok

A papírforma érvényesült a Szolnoki Olaj kosárlabdacsapatának oroszországi fellépésén a BK Himki ellen, az Európa-Kupa negyedik fordulójában.

A hazaiak 98-84 arányú diadalt arattak a magyar együttes ellen. A Himki erejét mutatja, hogy 2012-ben megnyerte az Európa-Kupát.

Az első negyed a hazaiak 30-22-es győzelmével zárult, ám a második negyedben a Szolnok bizonyult jobbnak, ezzel hat pontra közelítette meg az orosz gárdát, amelynek edzője az egykori legendás litván kosaras, a Szovjetunióval 1982-ben aranyérmet szerzett Rimas Kurtinaitis.

Ezután azonban kijött a két csapat közötti különbség, a harmadik és negyedik harmadban már állandóvá vált a legalább 10 pontos különbség az orosz együttes javára. A Szolnok négy meccséből hármat vesztett el.