Botrányos és ízléstelen produktummal állt elő a magyar szexipar - néhány hónappal az ELTE tanítóképző karának gólyatáborában történt borzalmak után most egy olyan szexfilmet dobtak piacra, melyben egy "fiktív" gólyatáborban történt eseményeket rögzítettek.
A film "E.L.T.E. Gólyatábor" hatásvadász címe a DVD borítója szerint az "Elit Lányok Táboroznak Együtt" rövidítése.
Annak ellenére, hogy az egyetem nevét nem így írják, sokan mégis az egyébként jó hírű iskolára gondolhatnak - vélekedik Magyar György ügyvéd, aki szerint éppen ezért az is felmerülhet, hogy a készítők megsértették az egyetem jó hírnevét, amiért az intézmény akár be is perelhetné a forgalmazót.
Amint az ügyvéd fogalmaz: ha megállapítják, hogy a sérelem megvalósult, az egyetem követelheti, hogy semmisítsék meg a DVD-ket.
Magyar szerint ezen felül az iskola akár több millió forintra is perelhetné a készítőket, ám úgy tűnik, az egyetem nem fog intézkedni a film miatt. Fábri György, az ELTE kommunikációs igazgatója úgy nyilatkozott: "ez nem a mi szintünk, nem is foglalkozunk ezzel".
A gólyatáborokban történt események és a szexuális erőszak témája ellenben továbbra sem marad tabu az egyetemen: Nagy Marianna, az ELTE jogi karának dékánhelyettese az Indexnek elmondta, hogy az egyetem hallgatói és tanárai együtt gondolkodnak arról, hogy a jövőben miként előzhetik meg és hogyan kezelhetik a már megtörtént eseteket.
Nagy tájékoztatása szerint az egyetem klinikai szakpszichológust fog alkalmazni és egy 24 órás segélyvonalat biztosít minden szexuális erőszakot elszenvedett hallgatónak és oktatónak.
Mindemellett a kar előadássorozatot is szervez a történtek feldolgozása, jobb megértése érdekében, a karon működő diákkörök pedig konferenciát szerveznek a szexuális erőszakról.
November 22-én, a jogi kar dísztermében kezdődik a "16 Akciónap a Nők Elleni Erőszak Ellen" nevű globális kampány a NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület szervezésében, november 25-én, a nők elleni erőszak felszámolásának ENSZ által meghirdetett nemzetközi világnapján pedig ugyancsak a NANE-val együttműködve műhelymunkát szerveznek az egyetem tanítóképző karán.
A jogi karon közben "Együtt az Erőszak Ellen" címmel rendeznek konferenciát, melynek előadói a szexuális erőszak társadalmi és kriminológiai vonatkozásaival, valamint a jogi szabályozással és jogalkalmazással foglalkoznak majd.
A rendezvény egyik főbb célja, hogy feltérképezze az erőszak megelőzésére, az áldozatok segítésére szolgáló eszközöket is.