A támadók arabellenes szövegeket festettek a Max Rayne Kéz a kézben nevű iskola falaira: „halál az arabokra”, „nem lehet együtt élni a rákkal”, ”elég az asszimilációból, és „Kahanénak volt igaza”, utalva az 1990-ben megölt Méir Kahanéra, egy szélsőségesen arabellenes amerikai-izraeli rabbira. Micky Rosenfeld rendőrségi szóvivő szerint a jelszavak "nacionalista indíttatásra" utalnak, ezzel arra utalt, hogy szélsőjobboldali zsidók lehettek a támadók.
"Mi segítjük egymást, ez csak erősebbé tesz bennünket" - mondta az első osztályosok tantermének felgyújtása után Mimi Fkia, egy arab nevelő, átölelve izraeli kollégáját, Vidát. Az izraeli közszolgálati rádió szerint Cipi Livni igazságügy-miniszter személyesen látogatta meg a békés együtt élés egyik jeruzsálemi jelképének számító intézményt, ahol lángba borítottak több óvodai tantermet és arabellenes feliratokkal csúfították el a falakat. Livni leszögezte: „nem engedjük, hogy a radikálisok felperzseljék az együttélés eszméjét”.
Benjámin Netanjahu miniszterelnök a kormány szokásos vasárnapi ülésén ítélte el a gyűlölet-bűncselekményt és megígérte, erős kézzel fog cselekedni, hogy a város minden részében helyreálljon a jogrend. Nir Barkat jeruzsálemi polgármester kijelentette: „elítéljük a szélsőségeseket, és mindent elkövetünk, hogy visszatérjen a béke Jeruzsálembe.”
„Szörnyű üzenet az izraeli társadalomnak az, ami történt. A felháborító gyújtogatás és a gyűlöletkeltő feliratok az Izraelben élő zsidók és arabok közti kapcsolatok szívét célozzák” - mondta vasárnap az iskolát ugyancsak felkeresve Saj Piron oktatásügyi miniszter, „elfogadhatatlan bűnnek” minősítve az incidenst. Az Izrael-szerte működő zsidó-arab kétnyelvű közösségi iskolák hálózatában a jeruzsálemi a legnagyobb intézmény; több mint hatszáz arab és zsidó diákot nevel közös osztályokban egymás elfogadására és tiszteletére az iskola-előkészítő óvodai csoportoktól egészen az érettségiig.