Szolnok;Varga Dénes;vízilabda bajnokok ligája;Sandro Sukno;Zivko Gocic;Cseh Sándor;

2014-12-01 06:53:00

Pontot mentett az Eger

Magyar szempontból különösen jól sikerült a vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyitánya. A Szolnok szoros csatában múlta felül az olimpiai bajnokokkal felálló horvátokat, az Eger pedig kiharcolta a bravúrdöntetlent a Barceloneta vendégeként, Erdélyi Balázs utolsó előtti másodperces góljával.

A Szolnok két célt tűzött ki maga elé a szombati, hazai BL-nyitány előtt. Elsőként is vissza akart vágni a Rijekának a tavalyi vereségért, amikor is a horvátok búcsúztatták a selejtező utolsó körében egy góllal a magyar együttest.

Partizan Belgrád–Galatasaray – elhalasztva

A másik cél az volt, hogy történelme első BL-csoportkörös diadalát arassa. A lényeg tehát, hogy mindenképpen győztesen hagyják el a medencét a hazaiak.

Ennek megfelelően, Varga Dénes adta meg a találkozó alaphangját, aki testvérével Dániellel, éppen Rijekából igazolt Szolnokra a nyáron.

Meg is látszott, hogy bátyja is elég jól ismeri az ellenfelet, hiszen három találatával a mérkőzés egyik legjobbja lett a csapatkapitány. A második negyed hajrájában, már 6-2-re vezetett a Szolnok, ami meglepően sima győzelmet vetített előre.

A második félidő elejére viszont a

vendégek, olimpiai bajnok kiválóságuk, Sandro Sukno vezérletével egy 5-0-s rohamot követően 7-6-ra a vezetést is átvették.

Szerencsére ez nem törte meg a Szolnok játékát, és Zivko Gocic találatával, ismét a magyarok irányították a mérkőzést.

Az egy-két gólos hazai fór végül kitartott a végéig, bár ehhez azért az is kellett, hogy Varga Dániel okos lövése után, 32 másodperccel a vége előtt, nálunk maradt a labda. Így a Szolnok egy gólgazdag meccsen, 13-12-re legyőzte a Rijekát, fontos sikert aratva ez által a nyitányon.

„A kritikus szituációkban két furcsa gólt is kaptunk, de azt kell mondanom, hogy a mérkőzés nagyobb részében mi irányítottuk a játékot és megérdemelten nyertünk. Nagyon örülünk, hogy az egyik legjobb európai csapatot sikerült legyőznünk” – nyilatkozta a klub honlapjának Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője.

A hazaiak legeredményesebbje, Varga Dániel is elégedett a sikerrel. „A legfontosabb az volt, hogy nyerjünk, és ez sokat jelent most nekünk, lelkileg is. Terveink vannak, nemcsak tovább szeretnénk jutni, hanem célunk a csoportelsőség megszerzése. Ilyen értelemben ez egy kötelező, de nagyon nehéz győzelem volt” – árulta el a csapatkapitány a szövetség honlapján.

A Szolnokkal szemben, az Egernek a pontszerzés volt a célja Barcelonában, és ezáltal az, hogy otthonában szorongassa meg a címvédőt.

Dabrowski Norbert vezetőedzőnek nem is kellett csalódnia, hiszen a félidőben 2-2 állt az eredményjelzőn, ami jól mutatta mekkora taktikai harc folyt a felek között, főleg védekezésben.

A harmadik negyedben sem tudták dűlőre vinni a csapatok a győzelem kérdését, ehhez kellett az Eger délszláv különítményének is a remeklése, mert kétgólos hátrányból is visszajött a magyar gárda. Alig másfél perccel a vége előtt, a két gólos vezetésért támadhatott a Barceloneta.

Az egriek nagy bravúrral emberhátrányt védekeztek ki, viszont már csak 15 másodpercük maradt az egyenlítésre.

Szerencsére ez is elég volt, ugyanis az időkérés – és egy elmaradt büntető – után, Erdélyi Balázst játszották meg jó ütemben a társak a bal szélen, aki két másodperccel a vége előtt dobott egyenlítő gólt kiszorított helyzetből. A 7-7-es végeredmény pedig azt jelenti, hogy az Eger bravúrpontot hozott el Spanyolországból.

„Valóban szoros meccs lett, ahogy terveztük. Amit ők jól tudnak, azzal megölték kicsit a játékunkat. Olyan tempót diktáltak két és fél negyedig, amivel azért akadtak gondjaink. Összességében elégedett és optimista vagyok.

Az volt a tervem, hogy berúgjuk Európa kapuját – most csak bekopogtunk, beléptünk rajta, de megyünk tovább” – értékelte a mérkőzést Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője, a szövetség honlapjának.  Ennél jobb magyar kezdést aligha kívánhattunk volna...