kézilabda;Bajnokok Ligája;Motor Zaporizzsja;MKB-MVM Veszprém;EHF-kupa;Mol-Pick Szeged;

2014-12-08 07:00:00

BL: fekete napjuk volt a magyaroknak

Az idei utolsó Bajnokok Ligája csoportmeccseken az eddig remeklő Veszprém és a Szeged is kikapott, ám a továbbjutásuk így sem került veszélybe. Sőt!

Noha akár a csoportelsőségre is rámehetett volna a Szeged, ha legyőzi a lengyel Kielce gárdáját, ám a zsúfolásig megtelt Tisza-parti sportcsarnokban az utolsó másodpercekben kapott góllal 27-26-os vereséget szenvedett.

Elment a Bombázó

Varga István világválogatott kézilabdás szombaton késő este elhunyt Debrecenben. A sportoló a Debreceni Egyetem tüdőgyógyászati klinikáján hunyt el hetvenegy éves korában, hosszan tartó betegség után.

Varga István az 1970-es években a Debreceni Dózsa világklasszis átlövője 127-szer volt a válogatott tagja, ötször volt magyar bajnok, háromszor a magyar kupagyőztes csapat tagja és hatszor gólkirály. Sportolói teljesítményéért megkapta Debrecen város Hajós Alfréd díját.

Persze bánkódni lehet az elszalasztott lehetőség miatt – negyedórával a vége előtt 22-18-ra vezettek a hazaiak –, ám nagy baj nincs, ugyanis az EHF Kupa győztese így is csoportmásodikként lép a nyolcaddöntőbe a hátralévő két meccs végeredményétől függetlenül, ami azt jelenti, a másik csoportok harmadikjai közül kap majd ellenfelet, ráadásul a visszavágót rendezik Szegeden.

Tény, a magyar szövetségi kapitány, Talant Dujshebaev vezette Kielce esélyeshez méltóan játszott, de ha valamikor, akkor most legyőzhető lett volna.

„Nem örülök, hiszen az utolsó pillanatokban kaptunk ki. Volt két akciónk a végén, amellyel akár nyerhettünk is volna, de a döntetlen megőrzésére is volt esélyünk. Sajnálom, hogy nem tudtuk megtartani az előnyt, viszont örülök annak, hogy egy ilyen komoly csapat ellen otthon meccsben voltunk” – árulta el Juan Carlos Pastor, a szegediek mestere.

A négy találattal záró átlövő, Balogh Zsolt szerint emelt fővel távozhattak a pályáról, de ha ha a BL-ben is eredményesen akarnak szerepelni, akkor van még hova fejlődniük.

„Magunkat csapnánk be, ha nem ismerjük el, hogy még szükségünk van a fejlődésre, hogy egy Final Four-szintű csapat ellen nyerjünk” – jelentette ki a szegedi játékos.

A Veszprém sem járt jobban, holott a mannheimi SAP Arénában 7250 néző előtt pályára lépő bakonyi világválogatott egy szerzett ponttal nemcsak bebiztosította volna a C csoport első helyét, hanem tovább folytatta volna veretlenségi sorozatát.

Nos, se egy pont, se veretlenség nem lett, amikor lefújták a meccset, ugyanis a Löwen – elsősorban remek első félidei játékával – simán, 32-25-re legyőzte Mikleréket.

„Gratulálok a Löwennek, sokkal jobbak voltak ma, mint mi. A 6-0-s és az 5-1-es védekezésükre is készültünk, ám az utóbbira mégsem tudtunk megfelelően reagálni a pályán. A fő probléma emiatt a támadásainkban volt, sokat hibáztunk, emiatt sok könnyű gólt lőttek.

Az első félidőben 10 labdát adtunk el, ezt könyörtelenül kihasználták. Nagy lecke volt ez nekünk, semmit nem mutattunk meg a tudásunkból. Mérges vagyok magamra és a csapatomra is, így nem lehet játszani” – dühöngött a találkozó után Antonio Carlos Ortega, a csapat spanyol mestere.

Persze nincs még elveszve a csoportelsőség, ám azt immár a februári, Celje elleni hazai meccsen szerezhetik meg Ilicsék.

Hétvégi eredmények
Bajnokok Ligája, 8. forduló
D csoport:
MOL-Pick Szeged - Kielce (lengyel) 26-27
Dunkerque (francia) - Motor Zaporizzsja (ukrán) 31-29
Schaffhausen (svájci) - Aalborg (dán) 25-25
Az állás: 1. Kielce 16 pont, 2. Szeged 12 – már továbbjutottak, 3. Aalborg (dán) 6, 4. Dunkerque (francia) 6, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 4 (220-226), 6. Schaffhausen (svájci) 4/8 (207-239).