A RIA Novosti orosz hírügynökségnek nyilatkozva a tárcavezető azt mondta, országa nem uniós tagország, ezért nem lesz jelen a tárgyalásokon. Ma két tárgyalás is lesz Brüsszelben Déli Áramlat ügyben – tárgyalnak a huszonnyolcak energetikai miniszterei majd a Déli Áramlat projektben résztvevő országok szaktárca vezetői. A tárgyalást az tette szükségessé, hogy december 1-én Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy az Európai Unió ellenállása és amiatt, hogy Bulgária nem adta meg az engedélyt az építésre, Oroszország leállítja a projektet.
A Déli Áramlat munkálatait 2012 decemberében kezdték el , 3600 km-en kötötte volna össze Oroszországot Bulgáriával, majd Szerbián, Magyarországon és Szlovénián keresztül jött volna Közép-Európába. Kapacitása 63 milliárd köbméter lett volna évente, 40 milliárd dollár építési költséggel számoltak.
Ivica Dacic szerb külügyminiszter hétfőn telefonon egyeztetett Dmitrij Medvegyev orosz kormányfővel. Ezt követően nyilatkozott úgy, hogy a Déli Áramlat projekt leállítása nemcsak Szerbiának okoz kárt, hanem az egész Európai Uniónak és reményét fejezte ki, hogy a brüsszeli találkozón megoldást találnak a problémára.
Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök pedig azt jelezte, hogy az Európai Bizottságon ragaszkodni fog a Déli Áramlat végrehajtásához.