Autóvilág;női kézilabda;Európa-bajnokság;Tomori Zsuzsanna;Németh András;Vladimir Canjuga;

Skandinávia már alaposan beköszönt

Lezárult a csoportkör első fordulója a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon. A házigazda csapatoknak nem okozott túl nagy örömöt a nyitány, hiszen egyik otthoni együttes sem tudott diadalmaskodni. Lapunk elemezte, mi történt az első körben.

A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság nyitófordulója nem úgy sikerült Németh András együttesének, ahogy eltervezte.

Hiába buzdította 4800 ember Tomori Zsuzsannáékat, végül döntetlen született az oroszok ellen. Az A csoport és egyben a kontinenstorna első mérkőzését a spanyolok vívták a lengyelekkel.

A találkozón könnyed győzelmet aratott Jorge Dueñas alakulata a vb-negyedik közép-európai csapattal szemben, így nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A debreceni B jelű kvartettben az északi csapatok domináltak. Dánia és Norvégia is ellentmondást nem tűrően játszott. Előbbi Ukrajnát, míg utóbbi Romániát győzte le.

Eredmények
A csoport (Győr) 2. forduló
Spanyolország-Oroszország 25-24
Lengyelország-Magyarország lapzártánk után ért véget
Az állás: 1. Spanyolország 2 pont, 2. Magyarország 1 (29-29), 2. Oroszország 1 (29-29), 4. Lengyelország 0.
B csoport (Debrecen) 2. forduló
Románia-Dánia 29-29
Ukrajna-Norvégia lapzártánk után ért véget
Az állás: 1. Dánia 2 pont (32-23), 2. Norvégia 2 (27-19), 3. Románia 0 (19-27), 4. Ukrajna 0 (23-32).
C csoport (Varasd)
Svédország-Horvátország 30-28
Hollandia-Németország 29-26
Az állás: 1. Hollandia 2 pont (29-26), 2. Svédország 2 (30-28), 3. Horvátország 0 (28-30), Németország 0 (26-29).
A mai program:
Hollandia-Svédország (18 óra)
Horvátország-Németország (20.15, Tv: Sport2)
D csoport (Eszék)
Montenegró-Szerbia 22-19 (10-8)
Franciaország-Szlovákia 21-18 (7-9)
Az állás: 1. Montenegró 2 pont (22-19), 2. Franciaország 2 (21-18), 3. Szerbia 0 (19-22), 4. Szlovákia 0 (18-21).
A mai program:Szerbia-Franciaország (18 óra)Szlovákia-Montenegró (20.15)

A holnapi nap döntő lehet, mind a négy együttes számára, hiszen a papírforma alapján az első, valamint a továbbjutó harmadik helyért játszanak majd a Főnix Csarnokban.

Hétfőn Horvátország is bemutatkozott mind házigazda, ám a magyarokhoz hasonlóan a győzelem elmaradt.

Ráadásul Vladimir Canjuga leányainak még rosszabbul sikerült a debütálás, ugyanis vereséget szenvedtek Svédországtól, amely teljessé tette a skandináv diadalmenetet.

A C csoport másik mérkőzésén, a Németország-Hollandia találkozón Horváth Péter és Marton Balázs játékvezetőknek köszönhetően magyarokért is szoríthattunk.

A meccs fordulatosra sikeredett: a holland lányok az elején kicsit beragadtak, majd olyannyira magukra találtak, hogy nemcsak egyenlíteni tudtak, hanem fordítani is, és végül - némi meglepetésre - 29-26-ra nyertek.

Az első eszéki összecsapáson, meglepetésre a franciák megszenvedtek Szlovákiával. Az északi „szomszédjaink” az első félidőben még vezetni is tudtak kettővel. A második játékrészre aztán összeszedték magukat a gallok, és megszerezték a 2 pontot.

A D jelű kvartettben igazi balkáni harcnak lehettünk szemtanúi, amelynek az adott pikantériát, hogy egy horvát városban csapott össze egymással Szerbia és Montenegró.

A szerbek találtak először a hálóba, de - sokak meglepetésére - ekkor vezettek utoljára. Zsinórban 5-öt dobott ezután a címvédő Montenegró, majd végig uralva a mérkőzést, 22-19-re megnyerte első Eb-mérkőzését.

Tegnap Magyarországon a második körrel folytatódott a torna. Szucsánszki Zitáék a vereséggel rajtoló lengyelekkel – lapzártánk után – játszottak.

Így látták eddig
Jorge Dueñas, a spanyolok szövetségi kapitánya: „A helyszínnel és a rendezéssel rendkívül elégedettek vagyunk! Nagyon szép a szállás, gyönyörű az új Aréna, minden jól meg van szervezve”.
Kari Aalvik Grimsbö, a norvégok megsérült kapusa: „Azért bánt különösen, mert úgy éreztem, jó formában vagyok. Az orvosok nem túl bizakodóak, azt mondják, lehet, hogy ezen az Eb-n már nem léphetek pályára. Én viszont hiszek abban, hogy nem kell kihagynom az egész tornát, és részem lehet abban, hogy jó eredményt érjünk el”.
Allison Pineau, a franciák irányítója: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, de tudtuk ezt. Úgy gondolom, a legfontosabb számunkra, hogy nyerni tudtunk, így most nagyon boldog vagyok”.
Dusan Poloz, a szlovákok szövetségi kapitánya: „Jó meccset játszottunk, de nem volt szerencsénk a végén. Lépésről-lépésre haladva bebizonyítjuk majd, hogy remek csapat vagyunk”.
Andrea Penezic, horvát balátlövő: „Óriási hangulatot varázsoltak a szurkolók a csarnokba. Csalódott vagyok, hogy nem sikerült nyernünk, de ez még csak az első találkozónk volt, hátra van még kettő, ahol mindenképp diadalmaskodnunk kell.
Linnea Torstensson, a sérüléséből felépült svéd irányító: „Fantasztikus érzés volt újra játszani. Ma az egész csapat jó teljesítményt nyújtott”.
Clara Woltering, a németek kapusa: „Ma kielemezzük a hibáinkat, de holnaptól a horvátok elleni mérkőzésre koncentrálunk. Harcolni fogunk”.
Estavana Polman, hollandok irányítója: „Jó mérkőzést játszottunk, de több van bennünk. Örülünk a győzelemnek, de most a Svédország elleni találkozóra kell összpontosítanunk”.
Darja Dmitrijeva, az oroszok irányítója: „Nagyon hangosak és a végén szomorúak voltak a magyar drukkerek, de ez nekem jót jelentett. Személy szerint nekem és szerintem a csapatnak is jobb, ha sok szurkoló előtt szerepelünk”.
Dragan Adzic, a montenegrói szövetségi kapitány: „Ez egy nagyon kemény meccs volt. Szerbia végig jól játszott. Nagyon fontos győzelmet arattunk”.
Biljana Bandelier, a szerbek balátlövője: „Nem koncentráltunk eléggé a kulcsfontosságú pillanatokban. Nagyon sajnálom, hogy elvesztettük ezt a mérkőzést”.
Jan Pytlick, a dánok szövetségi kapitánya: „Elégedett vagyok a győzelemmel, mert fontos mérkőzésen nyertünk. A nyitómérkőzéseken mindig van kis nyugtalanság bennem”.
Monika Stachowska, a lengyelek beállósa: „Taktikai hibákat követtünk el. A védekezésünk nem volt elég agresszív. Sajnos nem sikerült sok gólt szereznünk, mert a spanyol kapus jó formában volt”.
Paula Claudia Ungureanu, a románok kapusa: „Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem tudom mi történt”.
Görbicz Anita, a magyar kapitány segítője: „Másképp szólok a játékosokhoz kintről, mint amikor a pályán vagyok, hiszen játék közben nem mindig tudja az ember eltalálni a megfelelő hangnemet. Kint viszont, még ha ideges is vagyok, könnyebb higgadtnak maradni”.
Leonyid Ratner, az ukránok szövetségi kapitánya, aki az Eb után elköszön a válogatottól: „Eljött az idő. A fiatalabb generációt nem érdekli a sportág, Ukrajna eltűnhet a kézilabda térképéről”