A kereszténydemokrata képviselő a nap folyamán tartandó kormányellenes tüntetések kapcsán felrótta: az elmúlt hónapokban azt lehetett látni, hogy a Budapesten zajló tüntetések ugyanúgy épülnek fel: ráutaló beszédek, internetes oldalakon szinte fegyveres lázadásra buzdítás, a célpont konkrét megnevezése, elkeseredett hangulat szítása, majd végül, a gyűlés berekesztése után az ellenőrizetlenül hagyott tömeg teszi, ami eszébe jut, lényeg az anarchia. Méltatlan stílusú, tartalmú beszédek hangzanak el az adventi estéken - hangoztatta. Hogy szavainak nyomatékot adjon, beszédét egy kis kommunistázással fűszerezte, mondván: "1919-ben Kun Béla háta mögött ott állt jó barátja Lenin, ma is állnak a háttérben mások, akik úgy tekintenek a térségre, nincs erő és akarat a nemzeti szuverenitás megteremtésére."
Szó esett a szegénységről és a korrupcióról is, ez ügyben azonban az ellenzéki padsorokból emelkedtek szólásra.
Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP képviselője leszögezte: a kutatások szerint nőtt a szegénység mértéke, az emberek nem elzárt burokban élnek, és látják, hogy a piacon nem a szűzpecsenye, hanem farhát fogy el leghamarabb. Az egész ország kuponokat gyűjt és akciókra vadászik, azért, mert nincs elég pénzük - tette hozzá. A kormány szerint jövőre nincs pénz a családokra, a nyugdíjasokra, a segélyekre, de jövőre is lesz pénz stadionokra, propagandára, a miniszterelnök várba költözésére. A szocialista politikus mindezt soha el nem évülő társadalompolitikai bűntettnek nevezte.
L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a felszólalásra azzal az érdemi válasszal szolgált, hogy : "Ez nagyon súlyos volt, a képviselő felszólalása a magyar demokrácia mélypontja, a politikai demagógia csúcspontja." Majd megismételte: a kormány megállította és visszaszorította a szegénységet.
Schiffer András, az LMP társelnöke szerint az idei választási kampányban két alapvető kérdésre vártak választ a választók: hogyan lesz jobb a megélhetés és kevesebb a korrupció. Értékelése szerint a megélhetés az elmúlt 10 évben a devizakrízis miatt romlott, az embereket átvágták a piaci árfolyamon történő forintosítással, miközben megjelent a dolgozói szegénység is. Mint mondta, állami eszközökkel kijelölik a rendszer nyerteseit, az új oligarchákat. Sokak szegényednek, kevesek gazdagodnak - jellemezte a kormány politikáját.
L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára ezúttal is úgy minősített: a képviselő "baloldali demagógiát" adott elő. Felhívta a figyelmet a GDP harmadik negyedéves, 3,2 százalékos, az uniós átlagot meghaladó növekedésére, az államadósság csökkenésére, valamint arra, hogy a banki elszámoltatás eredményeként 1,3 millió családnak 1000 milliárd forint jár vissza, majd kijelentette: az Orbán-kormány mindent megtesz a szegénység csökkentéséért.