hulladék;Hosszú Katinka;Sportcsillagok Gálaestje;

2014-12-18 20:30:00

Sportcsillagok - Hosszú Katinka az év sportolónője

Hosszú Katinka érdemelte ki az év legjobb női sportolója címet a magyar sportújságírók szavazatai alapján.

A 25 éves úszó - aki tavaly is győzött a voksoláson - az idén 200 és 400 méter vegyesen, valamint 100 méter háton Európa-bajnok volt, a rövidpályás világkupa-sorozatban pedig 69 érmet - közte 51 aranyat - nyert, és az összetett pontversenyben is diadalmaskodott.

Mögötte - a múlt évhez hasonlóan - a kajakos Kozák Danuta végzett, aki vb-aranyat nyert K-1 500 méteren, Eb-győztes volt K-1 200 és 500 méteren valamint világ- és Európa-bajnok a női négyes tagjaként.

A harmadik helyen az idei, szocsi téli olimpián lesiklásban hetedik - ezzel a magyar alpesi sísport eddigi legjobb ötkarikás eredményét elérő - Miklós Edit végzett, aki külföldi versenye miatt nem volt jelen a díjátadón.