Premier League;Manchaster United;Tottenham;

2014-12-29 06:57:00

Ikszeltek a nagyok

A Louis van Gaal irányította Manchester United Londonba látogatott a labdarúgó Premier League 19. fordulójának nyitányán, ahol a forduló előtt a tabella hatodik helyén álló Tottenham volt az ellenfél. Bár a találkozó jól indult a Vörös Ördögök számára, az első félidőben mégis sorra puskázták el helyzeteiket.

Igaz, Jones fejese áthaladt a gólvonalon, de a MU játékos lesen tartózkodott. Ezt követően Van Persie és Young is hatalmas lehetőséget hagyott ki, amelyhez kellettek, a kapuban brillírozó Hugo Lloris bravúrjai is. A folytatásban a Tottenham vette át a kezdeményezést, egyre több helyzetet kialakítva. A mérkőzés hajrájában a manchesteriek már a döntetlennek örülhettek és annak, hogy a rossz szezonrajt után a dobogón zárhatják az évet.

Szerencséjükre, az éllovas Chelsea nem tudott még jobban meglépni. José Mourinho együttese, a tabella negyedik helyén álló Southampton vendége volt tegnap. Meglepetésre, Mané révén, a 18. percben a hazaiak szereztek vezetést, feladva ezzel a leckét a portugál mester gárdájának. Bár Hazard az első játékrész hosszabbításában egyenlített egy szép góllal, nem tudta újabb találatra váltani mezőnyfölényét a Chelsea. A 89. percben Schneiderlint kiállították a hazaiaktól, de a lényegen ez sem változtatott. A londoniak hiába szorították be ellenfelüket, a Szentek kiváló védekezéssel megőrizték az egy pontot.

A Manchester City hazai pályán, 2-0-s előnyét herdálta el, és játszott szintén döntetlent.

Premier League, 19. forduló: Tottenham Hotspur–Manchester United 0-0, Southampton–Chelsea 1-1, Aston Villa–Sunderland 0-0, Hull City–Leicester City 0-1, Manchester City–Burnley 2-2, Queens Park Rangers–Crystal Palace 0-0, Stoke City–West Bromwich Albion 2-0, West Ham United–Arsenal 1-2, Newcastle United–Everton 3-2, ma játsszák: Liverpool-Swansea City (21 óra, Tv: Digisport1)

Az élmezőny: 1. Chelsea 46 pont, 2. Manchester City 43, 3. Manchester United 36.