Tuzson Bence, a Fidesz-frakció szóvivője kifejtette, hogy a 2014-es év a gazdasági felemelkedésről szólt. Beértek a 2010-ben elindított gazdasági folyamatok, és most már számokban is mérhetők az eredmények. Szinte nulla százalék az infláció, 3,2 százalékos a várható növekedés és 7 százalékos, tehát "rekord alacsony" a munkanélküliség.
Ez a gazdasági teljesítmény azt jelzi, hogy új célokat kell meghatározni 2015-re és az azt követő évekre. A bérből és fizetésből élő családok anyagi biztonságának megerősítését három intézkedéscsomag szolgálja: a bankok elszámoltatása, a béremelések és a családvédelem - mondta a szóvivő.
Az MSZP országgyűlési képviselője, Gúr Nándor reagált a sikerjelentésre. Közleményében felteszi a kérdést: mennyivel nőtt az időszakos női közfoglalkoztatottak száma? A válasz: mintegy 60-80 ezer fővel. A másik kérdés, hogy mennyivel nőtt a részmunkaidőben, azaz 4 vagy 6 órában foglalkoztatott nők száma, akiket ma már ugyanúgy regisztrálnak, mint a korábban 8 órában foglalkoztatottakat? Körülbelül 20-30 ezer fővel.
A fotósorozat karácsony másnapján, pénteken készült a fővárosban, a Blaha Lujza téren. Orbán Viktor miniszterelnök többször és nyomatékosan kijelentette: csökken a szegények száma Magyarországon, és a szegényeknek több pénzük van, mint korábban volt, ehhez képest az ételosztáson végeláthatatlan tömeg alakult ki. FOTÓ: Tóth Gergő/Népszava
Mindez 80-110 ezer fős többletet jelent. Mennyi is a mostani növekmény? Nem egész 100 ezer fő. Mi is történik tehát? Időszakos közfoglalkoztatás-növelés, meg 8 órásból 4 órás foglalkoztatás.
Magyarországon nem a munka lett több, hanem az egy főre jutó munkaidő lett kevesebb. A korrupt kormány ezt nevezi sikernek - írta a szocialista országgyűlési képviselő sajtóközleményében.
Korábban írtuk, hogy nemcsak a hazai lakosság egészében, hanem a munkavállalók körében is nőtt a szegénység kockázatának kitettek aránya, hiszen a foglalkoztatottak körében 6,4 százalék élt a szegénységi küszöb alatt, míg a nyugdíjasok között ez az arány 4,5 százalék volt, ami szintén a legmagasabb arányt jelenti 2006 óta. A teljes munkaidőben foglalkoztatottak esetében ez az arány 5,4 százalék, míg a részmunkaidősök esetében háromszor ekkora, 16,5 százalék.
Az MTA illetékes kutatói megállapították: Magyarország nemcsak elszegényedik, hanem súlyosan leszakad még a saját régióján belül is, a növekvő szegénység mögött pedig nem a csökkenő foglalkoztatottság áll, hanem valami egészen más: a kormány politikája.