Belváros;ingatlanbotrány;Rogán Antal;V. kerület;ingatlaneladás;Juhász Péter;ingatlanmaffia;

Juhász Péter egy korábbi felvételen. FOTÓ: Vajda József/Népszava

- Fideszesek is óvják Juhászt

Elképzelhetetlen Juhász Péter szerint, hogy ne lett volna személyes anyagi haszna Rogán Antalnak vagy Szentgyörgyvölgyi Péternek a belvárosi ingatlaneladásokból – az Együtt társelnöke erről az Indexnek beszélt. Vagy, ha mégsem ez a helyzet, az V. kerületi ellenzéki politikus szerint olyan szakemberekkel kellett volna körbevennie magát Rogánnak polgármesterként, akik ismerik az ingatlanárakat – jellemzően ugyanis egy helyi ingatlan „mindig pontosan a harmadába került” a piaci árnak.

Juhász beszélt arról is, hogy 25 milliárdos költségvetésével a belvárosi önkormányzat a harmadik leggazdagabb az országban, vagyis stratégiailag nem indokolt az ingatlanok értékesítése. „Innentől kezdve minden ingatlan eladása gyanús, és ha jól gazdálkodik valaki a vagyonával, akkor az ingatlanválság közepén főleg nem kezd el ingatlanokat eladni” – jegyezte meg a rendre bérlőknek, áron alul történő eladásokat firtató politikus. Juhász elmesélte, hogyan vágott bele az ügyek felderítésébe: vendéglátósok környezetéből egyre többen keresték meg azzal, hogy egy teraszengedély megszerzéséhez „zsebbe kell csúsztatni irreális pénzeket az önkormányzatnál, és ugyanígy megy akkor is, ha lakást akar venni vagy üzletet akar nyitni az ember”. Egyébként mióta a belvárosi ügyekkel foglalkozik, „nagyon jó szándékú fideszes képviselők” figyelmeztetik, nehogy „durvább” dolgokba nyúljon, mondván, „kemény emberek érdekeit” sérti.

A belvárosi ingatlaneladásokat közben vizsgálja az Állami Számvevőszék (ÁSZ) is. Erről Rogán korábban azt mondta, a megjelenés előtt álló jelentést volt alkalma látni, és azt állapította meg, az eladásokkal nőtt a kerület vagyona. Mivel azonban október óta nem polgármester, érthetetlen, hogyan volt erre lehetősége. Nem sokkal azután, hogy az erről szóló cikkünk hétfő este megjelent a Népszava honlapján, maga a Belváros-Lipótváros Önkormányzata reagált, mégpedig azzal, hogy a Rogán „polgármestersége alatti időszakot vizsgálta” az ÁSZ, ezért észrevételezési joga van a volt kerületvezetőnek, így láthatta az iratot. Azt még a Belváros hozzátette: az ÁSZ vizsgálata – noha az még mindig nem nyilvános – „semmilyen személyes felelősséget nem állapított meg”.

Nem tartozik az állami reklámköltések felett diszponáló szuperintézmény hatáskörébe a kormányzati reklámkampányok tervezése és lebonyolítása - derült ki a Nemzeti Kommunikációs Hivatal lapunknak adott válaszaiból. Noha az újabb kormányzati médiahadjárat áráról és részleteiről nem tudtak felvilágosítást adni, az kiderült, hogy az NKH már dolgozik, méghozzá 21 alkalmazottal, az idén 440 milliós költségvetéssel.