Szekszárd;Horváth István;miniszteri biztos;

- Átverte az országot - Sosem volt miniszteri biztos

Másfél évig járta miniszteri biztosként az országot és tárgyalt e pozícióban Horváth István, pedig Szekszárd volt polgármesterét senki nem nevezte ki a posztra. A hvg.hu számolt be róla, hogy a kinevezés hiánya ellenére a tárca egyszer sem tiltakozott az ellen, hogy Horváthot miniszteri biztosként azonosítják.

Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter – az MTI szerint – 2013. február 9-én a VI. Mangalicafesztiválon kérte fel a mezőgazdasági bizottság alelnöki posztját ellátó Horváthot, hogy „miniszteri biztosként felügyelje a sertésprogram végrehajtását”. 2013 februárja és 2014 augusztusa között legalább 12 alkalommal szólalt meg, tűnt fel ebben a minőségben; egyeztetett a sertéstartó gazdákkal, pénzt ígért az érdekképviseleteknek.

Ám Horváthot ténylegesen csak tavaly augusztus 15-én nevezte ki Fazekas - derült ki a miniszter válaszából, melyet az MSZP-s Harangozó Tamás kérdésére adott. Az ellenzéki politikus arról érdeklődött, 2012 januárja óta összesen hány miniszteri biztost és kiket neveztek ki. A hibát a tárca sem tudta megmagyarázni: a portálnak azt írták, az ominózus időszakban Horváth mégsem miniszteri biztos, hanem "miniszteri megbízott" volt, tevékenységét "térítésmentesen látta el". Ám a kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló törvényben "miniszteri megbízott" kifejezés nem szerepel, és a minisztérium szervezeti és működési szabályzatában sincs ilyen poszt. Így arra hivatkoztak, hogy hogy miniszteri megbízottként Horváthnak "volt felhatalmazása szakpolitikai kérdésekben nyilatkozni, állást foglalni".

Horváth 2013. májusában lett ismert, amikor a hvg.hu nyilvánosságra hozott egy hangfelvételt, melyen a trafikpályázatok legfontosabb bírálati szempontját ismerteti: "Az a lényeg, elkötelezett jobboldalinak kell lenni”.

A lakosság több mint kétharmada szigorítaná a bevándorlással kapcsolatos magyarországi szabályozást, és a többség szerint az Európai Unió nem tudja megvédeni az európai polgárokat egy terrortámadás esetén – állítja a Századvég közvélemény-kutatása. A kormányközeli elemző cég a párizsi merénylet után végzett felméréséből kiderül, hogy a Párizsban történtek ismertsége kifejezetten magas Magyarországon: mindössze 3 százalék azok aránya, akik nem hallottak róla.