kézilabda;Katar;Sigurd Sigurdsson;Carsten Lichtlein;

2015-01-27 06:54:00

Esélyesek diadala

Egyre acélosabb teljesítményt nyújt a Katarban zajló férfi kézilabda világbajnokságon a német válogatott. Az izlandi szövetségi kapitány, Sigurd Sigurdsson fiai magabiztosan fektették két vállra a Lusail Multipurpose Hallban Egyiptomot, 23-16 arányban, 12-8-as félidő után.

Bár németek támadójátéka nem nevezhető tökéletesnek, a letámadás és a kapusteljesítmény átlagon felüli volt. A mérkőzés legjobbjának nem először a német csapat 35 éves hálóőrét, Carsten Lichtleint választották meg. A sors fintora, hogy az együttes a szerdai negyeddöntőben éppen a házigazdák ellen játszhat majd az elődöntőbe jutásért.

A lengyelek meglepően biztosan verték meg a svédeket négy góllal úgy, hogy félidőben még a skandinávok vezettek egy találattal. Nagyon simán győztek a két esti meccsen a franciák az argentinok, illetve a dánok az izlandiak ellen.