egér;Olimpiakosz;vízilabda;férfi vízilabda Bajnokok Ligája;

2015-01-30 06:56:00

Továbbjutó helyen a magyarok

Felemás érzések kavarogtak bennünk szerda este, ugyanis az Eger kulcsfontosságú, 10-9-es győzelmet aratott az Olimpiakosz ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligájának csoportkörében, a Szolnok viszont kikapott Dubrovnikban 11-9-re a csoportrangadón. Két rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a magyar bajnokság éllovasa vereséget szenvedjen az olimpiai bajnokokkal is teletűzdelt horvátoktól.

„Két döntő szakasz volt a mérkőzésen. A 0-4 után bár felálltunk, de ha nem kellett volna így visszakapaszkodni, minden másként alakulhatott volna. Ezen kívül a harmadik negyed végén háromszor is majdnem lejárt a horvátok támadóideje, 5 méteren kívül faultoltunk, és onnan kaptunk gólt szabaddobásból.

Ma leginkább az akarattal, a küzdéssel lehettem elégedett. Nagyon el vagyok kenődve, mert bár Dubrovnikban ki lehet kapni, de emellett a vereség mellett nem kívánok gyorsan elmenni” – nyilatkozta a szövetség honlapjának Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője.

Amellett sem szabad elmenni, hogy a horvátok az utolsó másodpercben is dobtak még egy gólt, ami a végelszámolásnál egy esetleges körbeverésnél – amire elég nagy esély van a Szolnok, Dubrovnik, Rijeka között – még fájó lehet.

Az Eger végig kezében tartotta a mérkőzést, a hajrában azonban majdnem elszórakozta 2-3 gólos előnyét. „A szoros végjáték nem kellett volna, de ha mindig így lesz, nem szólok egy szót sem. Igazságtalannak éreztem volna, ha döntetlen az eredmény. Láttuk az elején, hogy a kapusuk nem annyira kapta el a fonalat, megbeszéltük, lőjünk neki bátran. Örülök, hogy nagyon fegyelmezettek voltunk!” – értékelt a meccs után Dabrowski Norbert, az egriek mestere.

Mindent összevetve, a BL-csoportkör feléhez közeledve, a Szolnok és az Eger is továbbjutó helyen áll. Reméljük az utolsó forduló után sem lesz ez másként.