Azt azonban többször is hangsúlyozta, hogy felmerültek konkrét gazdasági ügyek, amelyeknek pozitív eredményei lesznek Magyarországra nézve. Emlékeztetett arra, hogy a német vállalatok az elmúlt négy évben 6 milliárd eurót fektettek be Magyarországon, és mintegy 300 ezer embernek adnak itt munkát.
Lázár János a német ipar magyarországi erősödésének feltételeként határozta meg, hogy olcsó legyen az energia és Magyarország versenyképes legyen. Ehhez a bürokrácia csökkentésével lehet hozzájárulni, ezért veszik komolyan a német vállalatok kéréseit például az új ekáer-rendszerrel kapcsolatban. A miniszter gyakorlatilag megismételve Orbán Viktor szavait, beszélt a gázellátásról, mondván: orosz energia nélkül Európa nem lehet versenyképes, így Magyarország számára a legfontosabb kérdés, hogyan tud olcsó gázhoz jutni, a lejáró orosz-magyar gázszerződést képes-e meghosszabbítani.
A miniszter sort kerített a Merkel-látogatás kapcsán Orbán Viktor miniszterelnököt éles szavakkal bíráló sajtó kritikájára is, ahogy fogalmazott: a német és amerikai baloldali sajtó „hadjáratot folytat”, az Angela Merkel látogatása előtti napokban is fenyegető hangvételű cikkeket közöltek annak ellenére, hogy – mint fogalmazott – a német cégek sok pénzt kerestek Magyarországon. Szólt arról is: egyes vállalatokkal komoly vitái voltak a magyar kormánynak – ezek között említette a Bertelsmannt és a Deutsche Telekomot -, de ezeket részben a német kormány segítségével sikerült rendezni.
Ami azt illeti, kritikát korántsem csak baloldali sajtó fogalmazott meg.
lásd még: http://nepszava.hu/cikk/1047305-ne-szepitsuk-a-nemet-sajto-kiosztotta-orbant