SYMA Csarnok;Jelena Jankovics;Babos Tímea;Fed-kupa;

2015-02-06 06:59:00

Babosék veresége

Tegnap végre-valahára a magyar női tenisz-válogatott is bemutatkozott a budapesti Syma Csarnokban a Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornáján. A mieink ellenfele a legjobbjaikat nélkülöző szerbek voltak – se Jelena Jankovics, se Ana Ivanovics nem jött el –, akik az első körben simán, 3-0-ra verték a csoport harmadik csapatát, Ausztriát.

Tegnap reggelig még az is kérdéses volt, hogy a magyaroknál ki játssza majd Babos Tímea mellett a másik egyest, ám Juhász Gábor szövetségi kapitány a vasárnap zárult Australian Openen juniorban elődöntős Gálfi Dalma mellett döntött. Nos, a húzás nem jött be, ugyanis Gálfi sima, 6:1, 6:0 arányú vereséget szenvedett az első egyes mérkőzésen Irina Joroviccsal szemben. A magyar fiatal csak az első két játékban tudta tartani magát, majd 1:1 után már gémet sem tudott nyerni.

"Lámpalázas voltam, nem tudtam kihozni magamból a maximumot, sorra szalasztottam el a lehetőségeket. Nem voltam türelmes, hagytam őt irányítani" - összegzett letörten Gálfi az 58 perc alatt elveszített meccset követően.

A folytatásban a két éljátékos, Babos Tímea (93.) csapott össze Aleksandra Kruniccsal (77.). Kettejük meccse elképesztő izgalmakat tartogatott már az első szettben is, amikor a soproni teniszező brékhátrányból felállva vívta ki a rövidítést, amit aztán nagy küzdelemben elveszített.

A második játszmában azonban momentumai sem voltak a szerb játékosnak, Babos simán lenullázta, így jöhetett a mindent eldöntő harmadik szett. Noha Krunicsnak két meccslabdája is volt 5:4-nél, Babos megrázta magát, és 6:5-ös vezetésénél már ő adogathatott a meccsért. Ekkor azonban megremegett a keze, és előbb a szerváját, majd a rövidítést is elbukva 7:6, 0:6, 7:6 arányú vereséget szenvedett.

Ez pedig azt jelentette, hogy Szerbia a lapzártánk után véget ért páros eredményétől függetlenül megnyerte a találkozót, és csoportelsőként várhatja a folytatást, míg a magyarok ma az osztrákok ellen lépnek pályára.

Tegnap egyébként végre pályára lépett a fehéroroszok világklasszisa, Viktorija Azarenka. A korábbi világelső és kétszeres Australian Open-bajnok egy kifejezetten jó meccsen 6:3, 2:6, 7:5-re nyert a bolgár Cvetana Pironkova ellen, és miután csapata a másik egyest és a párost is megnyerte, a fehérorosz válogatott legyőzte Bulgáriát.