Dárdai Pál;Hertha BSC;német bajnokság;magyar labdarúgó-válogatott;Sky televízió;

2015-02-09 06:58:00

Dárdai álomszerű premierje a Herthánál

Fantasztikusan kezdett Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott megbízott szövetségi kapitánya a Hertha BSC kispadján! Két nappal kinevezése után első tavaszi győzelmére vezényelte a fővárosiakat a német bajnokságban.

A berliniek a 18. percben már kis szerencsével megszerezhették volna a vezetést. A 35. percben aztán már valóban 0-1-et mutatott az eredményjelző, a hazaiak kapusa, Karius buktatta a Hertha támadóját. Ez fordulópontot jelentett a mérkőzésen, mert a kapust kiállították, a megítélt büntetőt pedig Hegeler higgadtan helyezte a hálóba. A 42. percben Stocker lövése a kapufáról pattant vissza Beerens elé, aki az üres kapuba lőtt. 0-2!

A berlini vezetés értékéből mit sem vont le, hogy Stocker lövésénél Beerens lesen állt. A második félidőben nem sokáig játszhatott emberelőnyben a Hertha, miután az 58. percben Lustenberger megkapta második sárgáját. A Mainz erejéből azonban a szépítésre sem futotta, így Dárdai rögtön első mérkőzésén kivezette a kieső zónából a Herthát.

Néhány adat, ami külön felértékeli a diadalt. Az együttes úgy nyert 2-0-ra, hogy tavasszal még egy gólt sem szerzett. A mérkőzésen a Hertha 11-szer lőtt kapura, előző két találkozóján összesen 5-ször. Eddig mindössze egyszer tudtak nyerni idegenben a berliniek, Dárdainak ez azonban rögtön összejött.

A magyar szakvezető rendkívül szerényen nyilatkozott a találkozó után. A Sky televíziónak elmondta, mindössze két napja volt a felkészítésre, ez idő alatt megpróbálta mentálisan felrázni a csapatot, s jobb hangulatot teremteni az öltözőben. „Harcot, odaadást akarok látni az összecsapásoknál” – sulykolta játékosaiba. Dárdai elismerte, hogy a második félidőben túlzottan visszahúzódtak a kapujuk előterébe, ugyanakkor hozzátette, a győzelem jó alapot jelent a továbbiakra.

Végre elmozdult az utolsó helyről a Dortmund, amely ezúttal magabiztosan győzött idegenben, a Freiburg elleni kiesési rangadón 3-0-ra. Aubameyang kétszer volt eredményes. Megszerezte első tavaszi győzelmét a listavezető Bayern München, amely Robben és Alaba találatával győzött 2-0-ra a vereségével az utolsó helyre került Stuttgart otthonában. Parádésra sikeredett Schürrle bemutatkozása a Wolfsburgnál, a támadó a Volkswagen-csapat mindhárom Hoffenheim elleni találatából kivette a részét.

A Bundesliga 20. fordulójának eredményei: Schalke 04-Mönchengladbach 1-0, 1. FC Köln-Paderborn 0-0, Freiburg-Borussia Dortmund 0-3, Mainz-Hertha BSC 0-2, VfB Stuttgart-Bayern München 0-2, Wolfsburg-Hoffenheim 3-0, Hamburger SV-Hannover 2-1, Bremen-Leverkusen 2-1, Augsburg-Frankfurt 2-2. Az élcsoport. 1. Bayern M. 49, 2. Wolfsburg 41, 3. Schalke 34, … 14. Hertha 21.

Spanyolország

A Real Madrid számára az Atlético Madrid ellen elszenvedett brutális, 4-0-s veresége után az lehetett a legnagyobb tanulság: végre le kellene szállnia a földre. A rekordok évének, 2014-nek vége, Cristiano Ronaldót már épp eleget ünnepelték Aranylabdájáért. Most végre itt lenne az ideje annak, hogy az együttes a játékra koncentráljon, mert az, amit az Atlético ellen művelt, egyszerűen szégyenletes volt. Persze, szó se róla, tartalékos volt a Real, majdnem fél csapatot kitevő játékosa hiányzott, ráadásul a 2014-es év bajnokától nyilván ki lehet kapni, csak éppen nem így.

Diego Simeone csapatának góljait Tiago, Niguez (félfordulattal, a kapunak háttal állva), Griezmann és Mandzukic szerezte. Carlo Ancelotti füstölgött a dühtől a találkozó után játékosai hozzáállása miatt. „Ilyen rosszul még nem játszottunk, mióta én ülök a kispadon” – ismerte el. Kifejtette, „az Atlético minden tekintetben fölénk nőtt, küzdelemben, játékban, szervezettségben. Senki sem játszott jól tőlünk.”

Bebizonyosodott, Casillas túl van pályafutása zenitjén, Ronaldo pedig formán kívül van, mintha Aranylabdája óta elvesztette volna motivációját. A vereség azonban nem rázta meg túlzottan, az Instagram tanúsága szerint szombat éjjel vidáman bulizott, s ünnepelte 150 ember társaságában 30. születésnapját. Benzemában legalább annyi becsület volt, hogy bocsánatot kért a szombati gyalázatért a szurkolóktól. 2010 novembere óta ez volt a Real legsúlyosabb veresége. Akkor a Barcelonától 5-0-ra kapott ki a királyi gárda.

Spanyol bajnokság, 22. forduló: La Coruna-Eibar 2-0, Atlético Madrid-Real Madrid 4-0, Villarreal-Granada 2-0, Levante-Málaga 4-1, Real Sociedad-Celta Vigo 1-1, Córdoba-Almeria 1-2, Getafe-Sevilla 2-1.Az Espanyol-Valencia és az Athletic Bilbao-Barcelona találkozót lapzártánk után játszották. Az élcsoport. 1. Real M. 54, 2. Barcelona 50 (57-11), 3. Atlético 50 (47-20).