hulladék;Leverkusen;Wolfsburg;Dost;mesternégyes;

2015-02-16 06:59:00

Kilencven percnyi káprázat Leverkusenben

Méghogy válságban lenne a Bayern München! A Bundesliga listavezetője 8-0-ra verte a Hamburgot, Stieber Zoltán együttesét, 3-0-s félidő után.

Németország

Méghogy válságban lenne a Bayern München! A Bundesliga listavezetője 8-0-ra verte a Hamburgot, Stieber Zoltán együttesét, 3-0-s félidő után. Götze, Robben és Müller két-két, Lewandowski és Ribéry pedig egy-egy gólt szerzett. Hiába az imponáló játék, s az első nagyarányú győzelem a tavaszi szezonban, a klubvezetés öröme nem felhőtlen, mert a gárda trénere, Pep Guardiola egyelőre nem volt hajlandó meghosszabbítani jövő nyáron lejáró szerződését. 1984 márciusa óta ez volt a müncheniek legnagyobb arányú diadala a Bundesligában. Guardiola azt közölte, újra rátaláltak a játékukra.

A forduló meccsét Leverkusenben játszották. Talán nemcsak a forduló, hanem az egész eddigi bajnoki évad legjobbika volt a Leverkusen-Wolfsburg találkozó. Ilyen változatos, drámai meccs nem mindennapos a mai modern futballban. Az első félidőben a Bundesliga második helyén álló vendégek 3-0-ra elhúztak, ekkor minden simának tűnt, a második játékrészben azonban magára talált a gyógyszergyári csapat, feljött 3-2-re. Ezután növelte előnyét a Wolfsburg, de rövid idő alatt kiegyenlített a Leverkusen! S a drámának még mindig nem volt vége: a 93. percben a vendégek mégis megszerezték a győztes gólt a holland Dost révén, aki mesternégyest ért el! A Leverkusen dél-koreai légiósa, Heung-Min Son csak egy találattal maradt el mögötte. Klaus Allofs, a Wolfsburg klubmenedzsere szerint azért vált izgalmassá a meccs, mert a második félidőben buta gólokat kaptak.

Bár a Dortmund már az első percben hátrányba került a Mainz ellen, s mindenki arra számított, megint kínszenvedés lesz a 90 perc, nagy mezőnyfölénnyel, kis helyzetekkel, ehhez képest a második félidőben feltámadt a Borussia, s nem is olyan régi önmagát idézve 4-2-re nyert. Gündogan szerint a recept mindennél egyszerűbb: a csapatot feldobta, hogy Reus múlt héten meghosszabbította szerződését a sárga-feketéknél. A válogatott támadó nagyszerű szólójával vette át a vezetést a Dortmund 1-1-nél, majd ő készítette le a labdát Aubameyangnak 3-2-nél. A Bild 1-essel (ez a legjobb a német osztályzásban) jutalmazta teljesítményét, ami nagyon ritka.

Dárdai Pál csapata most nem tudta megismételni az előző heti játékát: a Hertha 2-0-ra kikapott otthon a Freiburg elleni kiesési rangadón.

Bundesliga 21. forduló, eredmények. B. Mönchengladbach-Köln 1-0, Leverkusen-Wolfsburg 4-5,

Bayern-Hamburger SV 8-0, Hoffenheim-VfB Stuttgart 2-1, Bremen-Augsburg 3-2, Frankfurt-Schalke 1-0, Hertha-Freiburg 0-2, Hannover-Paderborn 1-0. Az élcsoport. 1. Bayern 52, 2. Wolfsburg 44, 3. Mönchengladbach 36.

Spanyolország

Egy héttel az Atlético Madrid elleni 4-0-s vereség után javított a Real Madrid, igaz, a királyi gárda szurkolói enyhén szólva nem voltak elragadtatva a Deportivo La Coruna elleni, a Santiago Bernabeuban aratott 2-0-s győzelemtől, ami azt jelzi, nem bocsátották még meg a szégyenletes játékot a madridi derbin. Cristiano Ronaldót ugyan békén hagyták, de a füttyből kijutott Casillasnak, Bale-nek, és ha visszafogottabban is, de Benzemának is. Sőt, Ancelottira is megorroltak, amikor a hangosanbeszélő keresztnevét kiabálta, a szurkolók nem üvöltötték egy torokból az edző nevét. A Real góljait Isco és Benzema érte el. A Real szerdán a Bajnokok Ligájában a Schalke ellen játszik idegenben, Gelsenkirchenben. Carlo Ancelotti, a Real Madrid trénere a mérkőzés után teljesen természetesnek nevezte az egy héttel korábbi csúfos kudarc után, hogy kifütyülték őket. Úgy vélte, a fütty nem személyesen Casillasnak, hanem az egész csapatnak szólt. Hozzátette, Cristiano Ronaldónak nem kell gólokat lőnie ahhoz, hogy ő legyen a csillag. Az első találat szerzője, Isco szerint a csapat újra jó úton jár. Tagadta azokat a lapértesüléseket, amelyek szerint az Atlético elleni vereség után feszültség keletkezett az öltözőben. Azt azonban elismerte, nehéz héten vannak túl. A Barcelona Messi mesterhármasával nyert 5-0-ra a Levante ellen.

Spanyol bajnokság, 23. forduló. Sevilla-Córdoba 3-0, Real Madrid-Dep. La Coruna 2-0, Granada CF-Athletic Bilbao 0-0, Málaga-Espanyol x-x, Valencia-Getafe 1-0, Barcelona-Levante 5-0. A Rayo-Vallecano-Villareal és a Celta-Atlético Madrid találkozót lapzártánk után játszották. 1. Real M. 57, 2. Barcelona 53, 3. Atlético 50.