A határozott szavak ellenére az amerikai lakosságnak egyre kevésbé tetszik az a mód, ahogy Barack Obama fellép a szélsőséges dzsihadistákkal szemben. A megkérdezettek 57 százalékának nem tetszik az ezzel kapcsolatos politikája, miközben ez az arány szeptemberben még 49 százalék volt. Az amerikaiak összességében 50 százaléka elégedetlen Obama külpolitikájával, 54 százalék pedig azzal, ahogyan a terrorizmussal kapcsolatos kérdéseket kezeli. Mindez azt mutatja, hogy a nemzetbiztonsági kérdéseket illetően az amerikaiak egyre kevésbé értenek egyet az amerikai kormány politikájával.
A megkérdezettek 59 százaléka kevesli a légicsapásokat az IS iraki és szíriai állásai ellen, ez az arány októberben még 49 százalék volt. Még a demokraták 46 százaléka is úgy véli, hogy rosszul halad az Iszlám Állam elleni küzdelem. A megkérdezettek 51 százaléka válaszolt igennek arra a kérdésre, megbíznak-e Barack Obamában a hadsereg főparancsnokaként.
A felmérés szerint az amerikai közvélemény egyre inkább kezdené elfogadni, hogy az Egyesült Államok szárazföldi csapatokat küldjön a dzsihadisták ellen. Novemberben még 43 százalék támogatta, s 55 százalék ellenezte volna, most már azonban 47 százalékra emelkedett a támogatók aránya, ami a kérdés mérése óta az eddigi legmagasabb arány – írta a CNN. A pártok támogatói körében nagy különbség érzékelhető. Míg a demokrata szavazók 61 százaléka ellenezne egy ilyen lépést, a republikánusok hasonlóarányban támogatnák. A függetlenek megoszlottak a kérdésben. A felmérést február 12-15 között végezték.
Washington tegnap óta konferenciát tart a vallási fanatizmusról. Az amerikai elnök szakértőket, politikusokat, a gazdaság és tudomány, valamint a civil társadalom képviselőit is meghívta a rendezvényre. Elsősorban arról cserélnek eszmét a csütörtökig tartó konferencián, milyen intézkedéseket lehetne hozni a vallási fanatizmus visszaszorítására.