Ügyfeleket vásárolt egy kaposvári ügyvéd

Egy kaposvári ügyvéd úgy növelte ügyfélkörét, hogy közúti balesetek sértetteinek adatait vásárolta meg - pénzért - orvosoktól, rendőröktől, nővérektől.

A sértettek nevének, címének, telefonszámának, és az általuk elszenvedett sérülésekre vonatkozó adatoknak a kiszolgáltatásáért a rendőröknek, az orvosnak és a nővéreknek sértettenként több 10 000 forint járt, de csak abban az esetben, ha a kiszivárogtatott információk alapján felkeresett sértettek az ügyvéddel a képviseletük ellátására aláírták a meghatalmazást.

A Központi Nyomozó Főügyészség Kaposvári Regionális Osztálya a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indított nyomozást. Az ügyészség tegnap két városban, összesen 12 helyszínen tartott házkutatást, melynek során iratokat és különböző adathordozókat foglalt le, majd gyanúsítottként hallgatta ki az ügyvédet és 10 társát. Az ügyvédet folytatólagosan, bűnszövetségben, üzletszerűen megvalósított, hivatali helyzettel visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés bűntettének, személyes adattal visszaélés vétségének megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki gyanúsítottként az ügyészség.

Négy rendőrt, egy orvost és két nővért azzal gyanúsítanak, hogy közvetlenül vagy közvetve pénzért kiadták a különleges személyes adatokat. Gyanúsított tovább a férfi ügyvédként dolgozó felesége és titkárnője, akik bűnsegédként segítséget nyújtottak a bűncselekmények elkövetéséhez. A kihallgatott személyek közül 7 főt tegnap őrizetbe vett. Ma döntenek arról, hogy kezdeményezik-e az előzetes letartóztatásukat.

Suárez-dupla, Barca-előny

2015.02.25. 01:15
Fotó: Getty Images, Laurence Griffiths
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek tegnapi játéknapján a Barcelona egygólos előnyt szerzett a Manchester City otthonában, míg a Juventus jobban használta ki a védelmi hibákat a Dortmunddal szemben.

Bár a hétvégén még a City brillírozott és a Barca szenvedett, tegnap estére fordult a felállás. A katalánok már a találkozó elején a kezükbe ragadták a kezdeményezést és az első félidő során végig ők irányították a mérkőzést. A vendég nyomásnak már a 16. percben meg lett az eredménye, miután Luis Suárez kihasználta Kompany hibáját. Rá negyedórára már kettőnél járt az uruguayi támadó, köszönhetően annak is, hogy a manchesteri védelem ismét nem volt a helyzet magaslatán. A szünetet követően aztán feléledt a City, végül Agüero szerezte meg a szépítő gólt, de Clichy kiállítása után már nem tudtak újítani, így a Barcelona várhatja jobb pozícióból a visszavágót, pedig Messi az utolsó percben még büntetőt is rontott.

A Juventus meglehetősen visszafogottan kezdett a Dortmund ellen. A németek mezőnyfölénye azonban nem párosult góllal, a torinóiak pedig egy kontratámadásból Carlos Tévez révén megszerezték a vezetést. Azért kellett ehhez a dortmundi hálóőr, Weidenfeller gólpassza is. Ám nem kellett sokat várni és a nemrég hosszabbító Marco Reus szemfülesen lecsapott a Giorgio Chiellini elcsúszását követően gazdátlanná váló labdára, amit Gianluigi Buffon kapujába juttatott. A félidő hajrájában viszont Álvaro Morata a dortmundi védők gyűrűjében betalált, így nyugodtabban mehettek a szünetre a torinóiak. Mivel a folytatásban nem változott az eredmény, így nyílt maradt a párharc.

Az Arsenal és a Monaco még soha nem találkozott egymással a nemzetközi kupaporondon, bár tavaly nyáron egy barátságos meccs erejéig Angliában összefutottak, ahol a hercegségbeli csapat 1-0-ra nyert. Ennek ellenére Arsene Wenger, az Ágyúsok vezetőedzője számára nem ismeretlen a 2004-es döntős Monaco. A francia mester ugyanis 1987 és 1994 között a miniállamban dolgozott, méghozzá nem is sikertelenül, hiszen a klubbal bajnokságot és Francia Kupát nyert, illetve 1992-ben a Kupagyőztesek Európa-kupája döntőjéig vezette az együttest. Vélhetően Monacóban is jó érzéssel emlékeznek vissza a munkásságára.

Ez az este viszont nem a nosztalgiáról fog szólni. Az Arsenal legutóbb november 22-én az MU-tól kapott ki hazai pályán, azóta pedig – minden sorozatot figyelembe véve – az összes találkozóját megnyerte a gárda otthon. A Monaco kapta a legkevesebb gólt a csoportmeccsek során, mindössze egyet. Bár az is igaz, hogy csak négyszer voltak eredményesek a hat találkozó alatt – de mégis csoportelsők lettek –, így valószínűleg a londoniak kapuja sem forog majd veszélyben.

A Leverkusen a téli pihenő óta vergődik a Bundesligában: a harmadik helyről a hatodikra csúszott vissza, és csak a tabella alján lévő Hertha ellen tudott nyerni. Felvetődhet a kérdés, mit keresnek egyáltalán Európa legjobb tizenhat csapata között. Erre egyszerű a válasz: a BL legkönnyebb csoportjába kaptak besorolást. A Monaco mögött így ha nem is könnyedén, de továbbmentek, megelőzve a Zenitet és a Benficát.

Az Atlético viszont már keményebb diónak ígérkezik az eddigi ellenfeleknél. A Matracosok a spanyol bajnokság címvédői, tavaly épphogy hosszabbításra mentette ellenük a BL-finálét a Real Madrid, és bő két hete 4-0-ra simán elverték a városi riválist a hazai pontvadászatban. Azonban Diego Simeone együttesénél sem mindig rózsás a helyzet. Ezt bizonyítja az is, hogy a Real-zakó után egy héttel, idegenben csúnyán kikaptak a Celta Vigótól 2-0-ra. Így ha minden összeáll a gyógyszergyáriaknál, akkor akár nyílttá is tehetik a párharcot a visszavágó előtt.

Eredmények

Kedd:

Juventus–Dortmund 2-1

M. City–Barcelona 1-2

Szerda:

Arsenal–Monaco 20.45 (Digisport 1)

Leverkusen–Atlético Madrid 20.45 (Digisport 2)

Női vízilabda - Győzelem az oroszok ellen

Egy góllal győzött a magyar női vízilabda-válogatott az orosz nemzeti együttes ellen a világliga európai selejtezőinek keddi játéknapján Kecskeméten, így még maradt esélye a továbbjutás kiharcolására.

Eredmény, európai selejtező, A csoport, 4. forduló:
Magyarország-Oroszország 13-12 (4-3, 3-5, 5-2, 1-2)
---------------------------------------------------------------
a magyar góldobók: Keszthelyi 5, Takács, Kisteleki H., Szücs 2-2, Czigány, Csabai 1-1

Az oroszoktól idegenben, büntetőpárbajban elszenvedett vereség, majd az olaszokkal szembeni kétgólos itthoni kudarc, legutóbb pedig a franciák felett, január végén Győrben aratott 9 gólos siker után feltétlenül nyernie kellett a negyedik fordulóban Merész András szövetségi kapitány alakulatának ahhoz, hogy a folytatásban még kiharcolhassa a továbbjutást érő elsőséget a négyesében.

A tavaly Európa-bajnoki bronzérmes magyar csapat hatékonyan kezdte a Kecskeméti Fürdőben rendezett mérkőzést: Kisteleki Hanna akciógóljával hamar vezetést szerzett (1-0). Az oroszok egyenlítettek, s ezt tették a csapatkapitány Takács Orsolya találata után is (2-2). Keszthelyi Rita büntetőből volt eredményes, majd ugyanő centerezett remekül (4-2), de még az első szünet előtt szépítettek a vendégek (4-3).

A második nyolc percet Czigány Dóra akciógólja vezette be (5-3), a rivális azonban nemcsak egyenlített, de az ellenállhatatlanul játszó, végül 4 gólig jutó Jekatyerina Prokofjeva révén fordított és 6-5-re átvette a vezetést. A meccs végéig ötször eredményes Keszthelyi jóvoltából alakult 6-6-ra az állás, a nagyszünetre azonban orosz előnynél vonulhattak el a csapatok, mert Keszthelyi újabb góljára is érkezett válasz (7-8).

A pihenőt követően előbb Takács (8-8), utána Kisteleki, majd pedig Szücs Gabriella egyenlített (10-10), s a vezetést is visszavette a Merész-csapat: Csabai Dóra úgy fejezett be egy villámgyors támadást, hogy átejtette az orosz kapust (11-10). Keszthelyi csavart bombájával szemben sem akadt ellenszer, így 12-10-nél következhetett a befejező negyed.
Amelyben Szücs távoli löketével növelte előnyét a magyar válogatott (13-10). Csakhogy közelebb zárkóztak az oroszok, előbb 13-11-re, majd bő fél perccel a dudaszó előtt 13-12-re. A minimális előnyt azonban sikerült megtartani, így hazai győzelem született Kecskeméten.

Az állás az európai A csoportban a kedd késő esti olasz-francia összecsapás előtt:
1. Oroszország 8 pont/4 mérkőzés, 2. Magyarország 7/4, 3. Olaszország 6/3, 4. Franciaország 0/3
(A világligában az alap-játékidőben elért győzelemért 3, a büntetőkkel kivívott sikerért 2, az ötméteresekkel elveszített meccsért 1 pont jár.)

A négyesből csak a csoportelső folytathatja majd a világliga júniusi, kínai nyolccsapatos szuperdöntőjében.
A magyar csapat következő meccsét március 24-én vívja vendégként az olaszokkal, Imperiában.