BL;Bajnokok Ligája;Larvik;Ambros Martín;Győri Audi ETO KC;

2015-02-28 06:52:00

Csoportelsőség a tét

Vélhetően az idei szezon egyik legfontosabb meccsére készül a címvédő Győri Audi ETO KC a Bajnokok Ligája középdöntőjének újabb meccsén. Ugyanis Ambros Martin csapata számára a csoportelsőség a tét ma délután Larvikban.

Úgy tűnik, a győriek lassan túltették magukat azon, hogy szinte a teljes kezdőcsapatukat nélkülözniük kell bizonyos okoknál – sérülés, szülés, áldott állapot – fogva. Ambros Martin csapata a fentiek miatt a lehető legrosszabbkor találkozott a norvég Larvikkal február elsején hazai környezetben, és kapott ki 26-25-re, ám azóta valamennyi meccsét megnyerte, ráadásul egyre többen térnek vissza a sérültek közül. Így ma délután már nem esélytelenül lép pályára a Győr, hiszen a bombaformában játszó Susann Müller mellett a két norvég, Heidi Löke, valamint a frissen igazolt kapus, a kétszeres olimpiai bajnok Kari Aalvik Grimsbö is pályára, így nem elérhetetlen akár a csoportelsőséget jelentő, kétgólos győri siker sem.

„Tisztán megfogalmazott cél van előttünk: le kell győzni a Larvikot abban a tudatban is, hogy ők az egyetlen csapat a két csoportban, akiknek hibátlan a mérlegük. Ehhez pedig tökéletes játékot kell játszanunk, a meccs minden percében, támadásban, védekezésben egyaránt. Képesnek tartom a csapatom a győzelemre, hiszen a rengeteg nehézség ellenére megmutattuk, hogy ugyanolyan szinten vagyunk, mint a Larvik” – árulta el a győriek spanyol mestere, Ambros Martin.

Szepesi Ivett szerint a bennük dolgozó revansvágy döntő lehet ma délután.

Löke jó és eredményes játékára nagy szükség lesz ma délután FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ

„Hatalmas a motiváció bennünk, hogy megmutassuk, igenis le tudjuk győzni a Larvikot. Ha végig képesek vagyunk koncentrálni, akkor meglesz a győzelem” – állította a játékos.

A Balatonfüred két forduló alatt csupán egy pontot szerzett a férfi EHF Kupa D csoportjában. Mivel a kvartettből az első két helyezett jut a negyeddöntőbe, a magyar csapatnak most mindenképpen pontot, pontokat kellene gyűjtenie a Bundesligában hatodik Melsungen ellen. Egy újabb hazai (ez a veszprémi csarnokot jelenti) pontvesztéssel vagy vereséggel nagyon távol kerülne a továbbjutás.

A program

Női BL, középdöntő, 2. csoport, 4. forduló:

Larvik (norvég)-Győri Audi ETO KC 18.30 (Digisport1 élőben)

Baia Mare (román)-Sävehof (svéd) vasárnap 16.30

Metz (francia)-Viborg (dán) vasárnap 16.50

Az állás: 1. Larvik 14 pont, 2. Győr 12 – már negyeddöntősök, 3. Viborg 5, 4. Metz 4 (178-181), 5. Baia Mare 4 (173-195), 6. Sävehof 3

Férfi EHF Kupa, D csoport, 3. forduló:

Balatonfüred-Melsungen (német) Veszprém, 14.15 (Digisport2 élőben)

Nexe (horvát)-Eskilstuna (svéd) 19.00

Az állás: 1. Melsungen 4 pont, 2. Nexe 2, 3. Eskilstuna 1 (51-55), 4. Balatonfüred 1 (43-55)