női kézilabda;Bajnokok Ligája;Lavrik;Győri Audi ETO KC;

2015-03-02 06:54:00

Újabb fájó larviki pofon

Noha az elmúlt hetek játékát látva sokan abban bíztak, hogy a címvédő Győri Audi ETO KC akár győzni is képes a norvég Larvik otthonában, és ezzel a csoportelsőség elsőszámú várományosává léphet elő, a valóság megmutatta, ez a győri csapattól a Final Four-ba jutás is bravúr lesz. Ambros Martin csapata ugyanis amellett, hogy 21-19-re kikapott a Larvik vendégeként, „csak” a második helyen jut tovább a női kézilabda Bajnokok Ligája egyenes kiesés szakaszába.

Az utóbbi két kiírásban győztes győriek február elsején hazai környezetben 26-25-re kikaptak a norvégoktól, így a csoportelsőségért legalább két góllal kellett volna nyerniük. Ez az utóbbi hetek játéka alapján – Susann Müller és Kovacsics vezetésével – nem tűnt teljesen elképzelhetetlennek, főleg annak ismeretében, hogy immár rendelkezésre állt a kapuban a norvég világklasszis, Kari Aalvik Grimsbö.

Ám maximum csak utóbbi teljesítménye volt világszintű, míg a csapat szinte a meccs egészében olyan elképzelés nélküli játékot nyújtott, amivel nem a Larvik, de még egy sokkal szerényebb képességű csapat otthonában sem lehet nyerni. Pedig nem úgy indult a rangadó, hogy ebből vereség lesz a vége, ám a 21. percben, 7-6-os győri vezetésnél elképesztő hullámvölgybe kerültek Müllerék, akik a félidő végéig nem tudtak ebből kikászálódni (9-12).

A szünet után tovább nőtt a különbség, és a hazaiak lendülete nem lankadt, és amikor az 53. percben már 20-14-re vezettek a norvégok, már mindenki tudta, elment a hajó, és vele együtt a csoportelsőség. A hajrában felzárkózott a magyar együttes 20-18-ra, ám a pontszerzésre nem maradt esély, és egy gólváltást követően kialakult a végeredmény (19-21).

„Sajnos az első félidő hullámvölgyét követően a második félidő elején is sokat hibáztunk, így esélyünk sem lehetett nyerni a kitűnő Larvik otthonában. A lányok ezúttal nem azt játszották, amit megbeszéltünk. Ráadásul a hetesekből is többet hagytunk ki a megengedhetetlennél. Az pedig, hogy a végén a csapat összeszedte magát, és a súlyos vereség helyett egy szoros meccsen maradt alul, maximum dicséretet érdemel, de ez sem győzelmet és sem csoportelsőséget nem ért. Mindez nem a bírókon múlott, mi nem tettünk eleget a sikerért. A hétvégén mindenképpen javítani szeretnénk hazai pályán” – fogalmazott a találkozó után Ambros Martin, a győriek spanyol mestere.

A biztos negyeddöntős és csoportmásodik Győr – amely vasárnap a Szűcs Gabriellával felálló Nagybányát fogadja – a másik hatos harmadikját kapja majd a Final Four-ba kerülésért. És egy örömhír a végére: szombat este megszületett Katrine Lunde gyermeke, Atina Lunde Trajkovic. A baba és a mama is egészségesek.

Egyre nagyobb bajban a Füred

Férfi kézilabda EHF Kupa
D-csoport, 3. forduló
Balatonfüred–MT Melsungen (német) 24–30
Nexe (horvát)–Eskilstuna Guif (svéd) 29–29
Az állás: 1. Melsungen 6 pont, 2. Nexe 3, 3. Eskilstuna 2, 4. Balatonfüred 1

Nagyon úgy tűnik, hogy a Balatonfüred számára erősnek bizonyul az idei EHF Kupa csoportköre. A veszprémi Arénában ezúttal sem sikerült pontot szereznie a gárdának, így a csoportkörben igencsak nehéz helyzetbe került.

A magyar csapatnak mindenképpen pontot, s még inkább pontokat kellett volna gyűjtenie a Bundesligában hatodik Melsungen ellen. Hamar kiderült azonban, hogy ezúttal sincs esély a

bravúrra. A németek fokozatosan húztak el, miközben remekül védekeztek. A füredieknek csak fellángolásaik voltak. A második félidőben a két számjegyű vereség elkerüléséért harcoltak a magyarok. Volt már 28–19 is a Melsungennek, amely a hajrában kiengedett, cseresora is szóhoz jutott, a végén még egy büntetőt is elszórakozott, így lehetett „kozmetikázni” az eredményen.

„Reális eredmény született, a Melsungen ennyivel jobb. Látszott a két csapat közötti óriási különbség, saját bőrünkön éreztük a Bundesliga dinamikáját, tempóját. A beállót nem tudtuk semlegesíteni, az első félidőben eldőlt a meccs. A második játékrészben jobbak voltunk, egy-két fiatal játékos teljesítménye dicsérhető. Még maradt esélyünk, ha nem is sok, a továbbjutásra, és ennek megfelelően készülünk a folytatásra” – jelentette ki a klub hivatalos honlapján Csoknyai István, a fürediek trénere.

A két csapat szombaton Kasselben találkozik újra.

Női BL, középdöntő
1. csoport, 4. forduló
Vardar Szkopje (macedón)–HC Leipzig (német) 26–20
Podgorica–Volgográd 26-18
Thüringer HC–Krim Ljubljana 33-21
Az állás: 1. (már továbbjutott) Podgorica 13 pont, 2. Volgograd 10, 3. Thüringer 8, 4. Vardar 7, 5. Leipzig 6, 6. Ljubjana 2.
2. csoport, 4. forduló
Larvik (norvég)-Győri Audi ETO KC 21-19
Baia Mare (román)-Sävehof (svéd) 34-24
Metz (francia)-Viborg (dán) 23-24
Az állás: 1. (és már csoportelső) Larvik 16 pont, 2. (és már csoportmásodik) Győr 12, 3. Viborg 5, 4. Metz 4 (178-181), 5. Baia Mare 4 (173-195), 6. Sävehof 3.