hulladék;jégkorong;Ocskay Gábor;MOL Liga;Fehérvár AV 19;

2015-03-10 06:56:00

Elesőben Bécsnek büszke vára

Sajnos a hétvégén kiderült, a magyar jégkorong szurkolói nem örülhetnek teljes szívvel a Fehérvár AV 19 újabb sikerének az EBEL negyeddöntőjében, ugyanis mindeközben a hazai MOL liga fináléjának első meccse mondva csinált okokra hivatkozva elmaradt a Miskolc és a címvédő Érsekújvár között.

Amikor a múlt pénteken elkezdődött az osztrák jégkorong liga, az EBEL rájátszása, és a Fehérvár megkezdhette a várt és remélt menetelését a Vienna Capitals ellen, Ocskay Gábor, a Fehérvár AV 19 szakosztály-igazgatója az első meccs előtt azt mondta, nagy ünnep ez a számukra, és a negyedik play-off egyben az első továbbjutást is meghozhatja.

„Minden esély megvan arra, hogy a csoda bekövetkezzen. A csapat nagyon egységes, nincsenek sérültjeink, így joggal bízunk abban, hogy a fehérvári huszárok jól szerepelnek a rájátszásban” – jelentette ki akkor a klub hivatalos honlapján Ocskay. Vélhetően álmában sem gondolta akkor, hogy a Fehérvár a pénteki hazai, majd a vasárnap esti, bécsi meccsen is diadalmaskodnak majd, így 2-0-ra vezetnek majd a négy győztes meccsig tartó negyeddöntőben. Mondhatni, karnyújtásnyira a hőn áhított elődöntő, amely történelmi tett volna Rob Pallin csapatától.

„Nagyon fontos, hogy mi négy, míg a bécsiek csak három sorral játszanak, hiszen így sokkal több erőnk maradt a találkozók végére. Sajnos itt nem két győzelemre játsszák a negyeddöntőt, így ma ismét hazai pályán szeretnénk folytatni a győzelmi sorozatunkat a bécsiek ellen” – jelentette ki Rob Pallin, a fehérváriak vezetőedzője.

Hogy folytatódik-e a sikersorozat, azt nem tudhatjuk – de remélhetjük –, viszont ha ma este ismét győznek Bartalisék, akkor zsinórban ötödször bizonyulnak jobbnak a Viennánál. Mindehhez rengeteget tehet hozzá a remekül védő Engstrand, aki vasárnap 98 százalékos védési hatékonysággal állta a bécsiek próbálkozásait – 43 lövésből egy gólt kapott – és a miheztartás véget még büntetőt is hárított. Azaz, egy kis irodalmi idézetmódosításával azt is írhatnánk: nyögi a fehérváriak bús hadát Bécsnek büszke vára…

A klub történetének első magyar bajnoki címét már megszerző miskolciak szeretnének hasonló nagy sikert megélni, ám úgy tűnik, egyelőre a zöld asztalé a főszerep a MOL Liga idei fináléját illetően. Ugyanis Majoross Gergely csapata hiába várta vasárnap az első meccsre a címvédő szlovák HC Nové Zámky, azaz az Érsekújvár csapatát, helyettük csak egy levél érkezett, miszerint a szlovákok nem vállalták az utazást, így a jegesmedvék 5-0-ra megkapták az első meccset, így vezetnek összesítésben 1-0-ra.

Hogy ezek után folytatódik-e majd szerda este, a második mérkőzéssel Miskolcon a döntő, azt immár nem lehet tudni. Tény, a HC Nové Zámky a MOL Liga-döntő menetrendje kialakításakor jelezte, hogy mivel a szlovák harmadosztályban is szerepel, és ott is bejutott a fináléba, annak a két győzelemig tartó párharcnak a második és esetleges harmadik mérkőzésére pedig március 7-én, szombaton, illetve 9-én, tegnap került sor, ezért kérte a MOL Liga döntő mérkőzéseinek későbbi időpontra történő halasztását.

Azonban éppen az érsekújváriak kérésére egyszer már megváltoztatták az első meccs időpontját, és pont a szlovákok kérésére került március 8-ra a finálé első meccse. „A jégkorong Mol Liga vezetése az érsekújváriak meccslemondásának sokkhatása alatt van még, a bajnoki döntő első mérkőzésének elmaradása erkölcsi károkat okozott a ligának és anyagiakat az ellenfél Miskolc számára” – mondta a liga alelnöke, Radnai Károly a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában.

Tegnap egyeztetés volt a Magyar Jégkorong-szövetségben a hogyan továbbról, ahol megerősítették, a vétlen Miskolcé az első meccs, kétezer euró az alapbüntetése az érsekújváriaknak, akiknek ráadásul a március 14-ei pályaválasztói jogát megvonták, így a bajnoki döntő 4. mérkőzése Érsekújvár helyett Miskolcon, 18:30 órai kezdettel kerül megrendezésre.