magyar kézilabda;kupahétvége;

2015-03-14 06:52:00

Kézilabdásaink folytatják Európa meghódítását

A magyar kézilabdacsapatok folytatják Európa meghódítását. A férfiaknál a Veszprém számára élesedik a helyzet, ugyanis a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjével megkezdi az egyenes kieséses szakaszt, a Balatonfüred a versenybemaradásért játszik az EHF Kupába. A nőknél pedig mindhárom állva maradt együttes, a Győr, az FTC és az Érd is nagyobb teher nélkül léphet pályára a kupahétvégén.

Az MKB-MVM Veszprém örülhetett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének sorsolásakor, ugyanis a bakonyiak a spanyol La Rioja csapatát kapták. A találkozó esélyese egyértelműen a magyar együttes, ezt még a spanyolok is elismerték a sorsoláskor: rutinosabb, erősebb a kerete a magyar bajnoknak, ráadásul az előző idényben egészen a Final Fourig menetelt, míg a logronói alakulattól már a 16 közé kerülés is nagy fegyverténynek számít.

„Nagyon jó mérkőzésre számítók, erős klubbal találkozunk, de ennek ellenére úgy gondolom, komoly erőbeli különbség van a két együttes között, és idegenben is győzelmet várok a csapattól”- kezdte értékelését a Népszavának Fonyó Károly, a Veszprém elnöke, majd az idei célokról is szót ejtett: „Az elmúlt héten a SEHA Ligában kikapott a csapat a Vardar Skopjetól. Akkor azt mondtam, hogy az idei szezonban a két sanszukat eljátszották. Az első a mannheimi vereség volt, a Rhein-Neckar Löwen ellen. Több esélyük nincs, innentől kezdve minden meccset meg kell nyernie a Veszprémnek. Ebből ki lehet következtetni, hogy mi az elvárás a csapattal szembe”- zárta mondandóját az elnök.

A férfi EHF Kupában a fürediek az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatnak bele. Csak akkor marad esélyük a negyeddöntőbe kerülésre, ha nyernek a horvát Nexe otthonában. A két csapat február 13-i, veszprémi mérkőzésén a nekcseiek 31-19-re győztek.

A női BL-ben a kétszeres címvédő Győri Audi ETO KC a Metz vendégeként és biztos csoportmásodikként zárja középdöntőt. A franciák esetleges sikerükkel kiharcolják a negyeddöntőbe kerülést, vagyis számukra kiemelten fontos a meccs. A két együttes február 14-i, győri ütközete 31-27-es ETO-sikerrel zárult. A Rába-partiaknak nem sikerült jól a főpróba, szerdán ugyanis kikapott az Ferencvárostól az NB I-ben.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a Győr elleni diadal élményével és kilencgólos (34-25) előnnyel várja a német Blomberg-Lippe otthonában esedékes visszavágót a női KEK negyeddöntőjében.

„Önbizalomban sokat jelenthet Győr elleni győzelem és szükség is van rá, hiszen a KEK következő fordulójába, - ha továbbjutunk - a Midtjylland ellen nehéz dolgunk lesz”- mondta a klub honlapján Tomori Zsuzsanna, a zöld-fehérek átlövője.

Az FTC a kilencgólos előny birtokában szinte biztos, hogy ott lesz az elődöntőben, ahol nagy valószínűség szerint – ahogy Tomori fogalmazott - a Midtjylland vár rájuk, hiszen a dánok 35-25-re nyertek a lengyel Lublin pályáján

A női EHF Kupában az Érd 28-20-ra verte a dán Esbjerget, ez az előny elégnek tűnik az elődöntőhöz. A másik ágon gyakorlatilag eldőlt, hogy a Rosztov Don jut tovább, mert 37-19-re győzte le a másik orosz érdekeltet, az Asztrahanocskát.

Szombaton az MKB-MVM Veszprém rendkívül magabiztos, 31-23-as győzelmet aratott a spanyol La Rioja vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati első mérkőzésén.

Nyert a horvát RK Nexe otthonában, de így sem juthat tovább a negyeddöntőbe a Balatonfüred a férfi kézilabda EHF Kupában. A magyar csapat az első győzelmét aratta, az előző négy fordulóban ugyanis csak egy döntetlenre futotta erejéből. RK Nexe (horvát) - Balatonfüred 26-27 (13-16)

A Dunaújváros a papírformának megfelelően fölényesen verte az utolsó helyezett Szegedet a női kézilabda NB I alapszakaszának zárófordulójában, ezzel biztosította helyét az elődöntőben.

Vasárnap:

Női BL, középdöntő:

2. csoport, 6. (utolsó) forduló:

Metz-Győri Audi ETO KC (19, Tv: Digisport1)

Az állás: 1. (és már csoportelső) Larvik (norvég) 18 pont, 2. (és már csoportmásodik) Győr 14, 3. Viborg (dán) 7, 4. Metz 6 (224-226), 5. Baia Mare (román) 6 (230-248), 6. Sävehof (svéd) 3.

A csoportból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe.