Az Országgyűlés elnöke az interjúban kifejtette: Simicska „a magyar közélet betegségének egy tünete”, aki valós tényanyag nélkül vádaskodik. Kövér szerint ez a történet alapjaiban ingatta meg az ellenzék „oligarcházásának” hitelességét, és megerősítést nyert az, hogy a Fidesz-kormány kész a különböző érdekcsoportokkal is szembe menni az ország érdekében. Kövér egy másik részben egyenesen ellenzéki orgánumnak nevezte a Magyar Nemzetet és a Hír Televíziót: „Fontos tanulság, hogy a sajtószabadság ma a tulajdonos szabadságát jelenti” – mondta, majd hozzátette, új csatornán kell eljuttatniuk üzenetüket a választóikhoz, mivel a megszokott orgánumok már más üzenetet közvetítenek.
A Fidesz veszprémi vereségéről kifejtette, elfogadja, hogy a választópolgárok büntetni akarták a Fideszt és a KDNP-t: „azonban azt nem értem, magukat miért büntették azzal, hogy épp Kész Zoltánt választották az Országgyűlésbe” – tette hozzá. A brókerbotrányra vonatkozó kérdés kapcsán elmondta, hogy az önkormányzatok esetében nem egyszerű a kártalanítás. Ez igazolja azon, 2010 óta hangsúlyozott törekvésüket, hogy a települések az államkincstárnál vezessék a számláikat a magánbankok helyett.
Rogán Antal is a külföldi nagyvállalatokat bírálta egy szombati megemlékezésen: a tizenkét pont értelmezésében sem az ország, sem a nemzet nem volt szabad 2010-ig, mivel addig nemzetközi pénzügyi körök uralták az országot és a kormány nem tudott gazdasági döntéseket hozni Brüsszel vagy az IMF megkérdezése nélkül – mondta. A frakcióvezető kifejtette, hogy a 2010-es választások eredményének, valamint a többéves kormányzati munkának köszönhetően a magyarok újra visszanyerték szabadságukat, és kevésbe függenek külföldi érdekcsoportoktól.