Rogán Antal arról is beszélt tegnapi sajtótájékoztatóján, hogy sűrű és szigorú ellenőrzésekre van szükség a brókercégek világában, és el kell végezni ugyanazt a munkát, amit a bankoknál, valamint a takarékszövetkezeteknél már megtettek.
A Quaestor-nál nem most kezdődtek a gondok. A pénzügyi felügyelet már 2010-ben megállapította, hogy a Befektető-védelmi Alap helytállásáról megtévesztve tájékoztatták az ügyfeleket az akkori Modern Megtakarítási Formák nevű kötvényeik értékesítése során. "A kötvényre vonatkozó tájékoztatók, hirdetések magas hozamot ígérnek, ugyanakkor a szóbeli tájékoztatás során nem mutatják be részletesen a kötvényhez kapcsolódó kockázatokat. E tájékoztatási gyakorlat alkalmas a fogyasztók megtévesztésére" - írta a felügyelet már öt esztendővel ezelőtt. A Fidesz frakció tegnapi közleménye mégis azt írja: "A szocialisták politikai felelősséggel tartoznak az évtizedes pénzügyi korrupcióért, hiszen az ő kormányzásuk alatt, az ő törvényeik és bizalmuk mellett tüntették el az emberek pénzét. Az évtizedes pénzügyi korrupciónak a megerősített pénzügyi felügyeletnek köszönhetően sikerült véget vetni." A Buda-Cash kisbankjainak engedélyezése és a vélelmezett csalássorozat idején a Pénzügyi Szervezetek Állami felügyeletének elnökét Szász Károlynak hívták. A szakember a korszerű és európai színvonalú pénzügyi felügyelet megteremtésében játszott szerepéért, a PSZÁF folyamatos modernizálásával elért kimagasló eredményei és példaadó vezetői munkája miatt érdemelte ki a Magyar Érdemrend középkeresztjét az Orbán-kormánytól március 15-én.
A szocialisták is megszólaltak a "brókerügyben". Gőgös Zoltán elnökhelyettes elmondta: benyújtottak egy országgyűlési határozati javaslatot, ebben a kormányt arra szólítják fel, hogy "ne engedje el a több mint 200 ezer érintett" kezét. Úgy fogalmazott: nem az számít, hogy ki volt a bűnös, hanem az, hogy visszakapják az emberek a pénzt. Hozzátette: nem akarják ezt az ügyet "kisajátítani", várják más pártok segítő szándékú megnyilvánulását is.
A brókerügy egyik mellékszála, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter miniszter kezdeményezte Elek István tiszteletbeli monacói konzuli címének visszavonását, írja a Heti Válasz. Elek Istvánt ugyanis korábban összefüggésbe hozták a Buda-Cash Brókerház botrányával.