Ha hinni lehet az állami médiának, akkor ma 35 fokos nyári hőség köszönt az országra, továbbá három napig csütörtök lesz – ez szerepelt legalábbis az M1 egyik időjárás-jelentésében, ám az ehhez hasonló bakik szinte megszokottá váltak az M1 eddigi napjai alatt. Noha már a vasárnapi indulás 108 ezres átlagnézettsége sem tölthette el optimizmussal az MTVA vezetőségét, a számok a fél nyolcas fő Híradót vizsgálva is zuhantak: míg egy hete is az esti hírműsort 331 ezer néző követte, március 15-én 239 ezren, kedden pedig már csak 197 ezren voltak kíváncsiak rá. Az MTVA szerint ugyan semmilyen nézettségi elvárásuk nincs, a kudarcot jelentős torzítással mégis úgy igyekeztek kozmetikázni, hogy úgy tűnjön: március 15-én 2,2 millió ember nézte az M1-et, holott ebbe mindenkit belevettek, aki akár egyetlen percre is odakapcsolt. Az adás hétfői összeomlását, amikor az el nem készült anyagokat a korábban megszüntetésre ítélt parlamenti közvetítéssel helyettesítették, az ellenzék nyakába igyekeztek varrni, mondván: a megszólalási lehetőséget biztosították nekik.
Az M1 sorozatos technikai, szerkesztési hibáiról beszámolt a BBC is, amelyre az MTVA eddig viszonyítási alapként hivatkozott, mégsem viselték el a kritikát: azzal reagáltak, hogy Szabó László Zsolt MTVA-vezérigazgató maga is tanult a BBC-nél, ezért nagyon meglepték „a BBC-re amúgy nem jellemző súlyos pontatlanságok”. Bár rebesgették, hogy kudarc esetén a vezérigazgatónak meg kell válnia posztjától, az MTVA tegnap a március 15-i adás rendezőjét, az amúgy tapasztalt szakember, Hoffmann Györgyöt bocsátotta el - Kálmán Olga férjének azonban a hvg.hu szerint nem a vasárnapi összeomlás miatt kellett végül távoznia.
A bírálatokban már csak azért is van igazság, mert a riportanyagokat többnyire kevés ösztöndíjért dolgozó, az új vágóprogrammal csak napokkal az élő adás előtt megismerkedő gyakornokok készítik – leterhelt és túl kevés szakember keze alatt. A közmédia eddigi technikáját 1,2 milliárd forintért cserélték modern HD-technikára, amelyet azonban ideje sem volt megtanulnia a stábnak. Az Index szerint március 14-én este még nem volt másnapi adástükör, az adásrendező öt órával a start előtt sem tudta, pontosan mivel indulnak.
A januárban kirúgott szakértők közül állítólag visszavettek néhányat a napi működés biztosításáért, ám sokukat külsősként, rosszabb fizetéssel. Még azokat is félreállította a közmédia, akiket amúgy a nézők szerettek: Reisz András, Csonka Tamás és Üveges Zoltán meteorológus szerződését ugyan nem bontották fel, az M1 szerint mégis "saját" meteorológusokkal szeretnének dolgozni. Ami még fokozta a nehézségeket, az az adások tárolását szolgáló szerver, nagy kapacitásút ugyanis nem sikerült szerezni az Index szerint, így az betelt március 16-ra.
Az ellenzéki pártok a 80 milliárdból működtetett állami média bojkottját hirdetik: a DK szerint hőségriadót kellene elrendelnie a kormánynak, az MSZP pedig emlékeztetett, az M1 nézhetetlensége napi 220, óránként kilencmilliójába kerül az adófizetőknek. Kész Zoltán, a Veszprémben nemrég baloldali támogatással megválasztott független képviselő a közmédia megszüntetését követeli, ami a DK programjában korábban is szerepelt.