Munkahelyteremtés
Csak az olimpiai faluban 3000 lakást kell felépíteni 12 ezer ember számára. Ez legalább 20 ezer ember számára biztosít munkalehetőséget az 500 ezer négyzetméteres olimpiai városban, méghozzá az esemény előtt. Az olimpia alatt pedig az idénymunkások száma a több százezret (!) is elérheti.
Gazdaság
A gazdaságnak is sok előnye származhat a rendezésből, a 2012-es londoni olimpia tapasztalatai is ezt mutatják. Ennek szervezői ugyanis összesen 14 ezer szerződést kötöttek a gazdasági élet különféle szereplőjével. Ennek összértéke elérte a 3,1 milliárd eurót.
Új utak
Hamburg városképe is teljes változáson megy keresztül. Új hidakat emelnek, új utakat, vonat- és metróvonalakat építenek, ami összességében 5-8 milliárd euróba kerülhet. Az olimpia nyomán nyilván gyökeresen átalakul a kikötő, illetve a repülőtér forgalma.
Sport
Az olimpiai stratégia révén 2020-ig 250 millió eurót szánnának a különböző sportlétesítmények felújítására. Amennyiben 2017-ben Hamburg nyerné meg a rendezés jogát, úgy később természetesen további hatalmas összegeket fordítanának erre a célra. Arról nem is beszélve, hogy számos más sporteseményt is rendezhetnek a városban.
Szállodaipar
A NOB szerint 42 ezer fekvőhelyre van szükség. Jelenleg 340 szálloda működik a városban. Hamburg 50 kilométeres körzetében 44 500 ágy áll rendelkezésre. Ugyanakkor 30 új szállodát emelnek, 5000 további férőhellyel. Sokan a játékok alatt a kikötőben álló hajókon éjszakáznának.
A stadionok sorsa
Görögországgal kapcsolatban láthattuk, olvashattuk, hogy sok létesítményt csak az olimpia idején használtak fel, utána az enyészeté váltak. Hamburgban ezt másként próbálják megoldani. Az olimpiai stadion nem válik a város focicsapata, a Hamburger SV otthonává, az olimpia után ugyanis kissé átépítik, s a 70 ezer helyett 20 ezer főssé válik, így a különféle atlétikai versenyek fontos centruma lehet.