Mint mondta, az átszervezések a Klik új szervezeti és működési szabályzatának közeljövőben történő elfogadása után kezdődhetnek; a változásoktól gyorsabb és rugalmasabb működést várnak, s "fegyelmezett intézményfenntartó központként" kívánnak működni.
A terveket két fideszes politikus is kritizálta: Dunai Mónika megjegyezte, érzik a középszintű irányítás hiányát, Pósán László szerint pedig nem biztos, hogy jó megoldás a megyei tankerületek járások fölé emelése. Kitért arra is, hogy nemhogy csökkent, hanem inkább nőtt az adminisztrációs teher. Hiller István (MSZP) egyetértett Pósánnal abban, hogy ne válasszák szét a megyét és a járást a tervezett módon, mondván, kaotikus állapotok jöhetnek létre. Hozzátette: a 2010 és 2014 közötti oktatáspolitika megbukott, nem működőképes az a modell, hogy Budapestről egy irodaépületből irányítsák az összes intézményt. Mint mondta, örül annak, hogy ezt a tárca illetékesei is beismerik.
Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke kijelentette: a Klik "idegen test" a közoktatás rendszerváltás utáni időszakában, és nincs helye a rendszerben. Szerinte Hanesz azzal sincs tisztában, miből áll a pedagógusok munkaideje, és jelezte: kezdeményezték Balog Zoltán szakminiszternél a felmentését. Szóvá tette azt is, hogy a Klik egyáltalán nem válaszol beadványaikra.
Az ülésen szó esett a Klik hatalmas tartozásáról, miután hétfőn a Magyar Államkincstár adataiból kiderült: a gigaszervezet egy hónap alatt megduplázta tartozását, február végén mintegy kilemcmilliárd forintnyi adósságot halmozott föl. Hanesz szerint ez azért van, mert "még nem kellően gyors a működés", így sok időt vesz igénybe, amíg végigér a kifizetés a rendszeren.