A kereskedőktől és látogatóktól kapott eddigi visszajelzésekből az szűrhető le, hogy a bevásárlóközpontok bérlői, mind a nyitva tartható, mind a bezárni kényszerülő üzletekben nehezményezik a nyitva tartás korlátozását, a vásárlók számára pedig nem egyértelmű, hogy melyik üzlet tart nyitva. A látogatók emellett a felháborodásukat az üzletekben szóvá is teszik, a külföldieket pedig teljesen váratlanul érte a zárva tartás - fejtette ki Balatoni Judit. A főtitkár véleménye szerint még hosszabb időnek kell eltelnie, hogy a bevásárlóközpontok esetleg változtassanak a nyitvatartási renden. A hosszabb nyitva tartás a hét többi napján egyelőre még nem hozza a várt eredményt, de ehhez is még idő kell.
A zárva tartással érintett első "igazi" vasárnapon, március 22-én a mozival nem rendelkező bevásárlóközpontokban nagyon kevesen voltak, a mozival rendelkezőkben pedig egy szokásos, átlagos vasárnapi látogatottság 40-45 százalékát érte el a látogatók száma.
„Én a vasárnapi zárva tartást is a jó intézkedések közé sorolom” – mondta hétfőn Kövér László Tapolcán, ahol a fideszes jelölt mellett kampányolt. A házelnök magyarázatából kiderült, nem annyira az emberek templomba terelése volt a cél. „Nyertünk százmilliárd forintot a magyar családi vállalkozásoknak” – mondta Kövér, aki szerint csak az a baj, hogy ezt nem tudták elmagyarázni a mai napig, ami viszont már az ő hibájuk.
Az, hogy a a vasárnapra eső, évi 300-350 milliárd forintnyi pénzmozgásnak egy része, talán a harmada a magyar kisvállalkozásokhoz vándorol majd, hiú ábránd, vélekednek a kereskedelmi szakemberek. A multik üzleteinek vasárnapi bezáratása éppen hogy a kisebbek forgalmát is csökkenti, hiszen a megváltozott vásárlási szokások miatt aki megszokta ragaszkodik a nagybevásárláshoz - még ha azt szombaton, vagy a hét más napján is kell megcsinálnia. A bevásárlóközpontok kisboltjainak tulajdonosai - mint Balatoni Judit is utalt rá -, már megtapasztalták a vásárlói kör vasárnapi hiányát.