A hisztériakeltésből maga a miniszterelnök is kivette a részét, aki azt állította, hogy a Seselj ügyet a kormány megbüntetésére használják fel. Vucic úgy vélte, valahol, valaki rosszul számolta ki azt, hogy Vojislav Seselj, a Szerb Radikális Párt (SRS) elnöke olyan tényező, amely megingathatná őt és a szerbiai kormányt. „Nincs itt sem jog, sem igazság, és sajnos Seselj sincs. Csak téves próbálkozások vannak a szerbiai kormánynak és a politikájának a megbüntetésére” – értékelt a kormányfő a Politikai napilapban megjelentett szerzői írásában, amelyet a hágai törvényszék bejelentése kapcsán közölt.
Értékelése szerint az egész Balkánnak – mindaz után, amit átélt – nyitott kártyákra, tehát a világos és egyértelmű politikára van szüksége. A miniszterelnök hozzátette: ő és a szerbiai kormány éppen ilyen egyértelmű politikát kíván folytatni.
Aleksandar Vulin munkaügyi miniszter azt közölte, ez a döntés hozzájárulhat „Szerbia destabilizálásához, s közvetlenül a szerb kormány megdöntésére irányul”. Eric Gordy, az University of London kelet-európai szakértője nem érti a szerb kormány reakcióját, amit paranoiához hasonlított. A Szabad Európa Rádió szerb nyelvű műsorában úgy vélte, ezzel a Nyugat csak támogatást nyújt a belgrádi kormánynak, függetlenül a média nyomásától. Ivo Viskovic, a politikatudományi kar professzora szerint 50 százalék az esély arra, hogy a döntést azért hozták: Seselj fejezze be radikális politikai tevékenységét.
Seselj egyébként rögtön a hágai döntés után bejelentette, nem hajlandó megadni magát. Ugyanakkor Sandra Orlivic, az emberi jogi alap munkatársa úgy véli, hogy a belgrádi kormány nem utasítja el Hága követelését. Vucic kedden azt közölte, nem fogják „rajtaütésszerűen” letartóztatni Seseljt.