Bioritmus;hulladék;macska;tévhit;kisbaba;

2015-04-03 18:49:00

Macska vagy kisbaba? Mindkettő! (fotók!)

Macskák tucatjai kerülnek menhelyre, vagy jutnak még rosszabb sorsra, mert kisbaba érkezik a házhoz. A szülők pedig ahelyett, hogy tájékozódnának, buta hiedelmekre alapozva hoznak meg kegyetlen döntéseket.   

Elég, ha a leendő szülők a gyerek születése előtt, sőt a várandósság hírére konzultálnak egy orvossal, netán állatorvossal. De az internet is bőven szolgáltat információt arra, hogy elég megtenni néhány óvintézkedést, és semmi szükség rá, hogy a korábbi házikedvenccel aljas módon elbánjunk.

Fotó: Thinkstock

Fotó: Thinkstock

A leggyakoribb aggodalom az un. toxoplasmosistól való félelem.  Ezt egy egysejtű mikroorganizmus okozza, olyan fertőzésről van szó, amely bármely állatról (például macskáról) emberre is átterjedhet (zoonózis). A fertőzés és következményei azonban kellő körültekintéssel elkerülhetőek, így szükségtelen, hogy megváljunk a cicától.

Fotó: Thinkstock

Fotó: Thinkstock

Mire figyeljen a kismama a biztonsága érdekében?

- ne fogyasszon nyers húsételt
- ha ő maga főz, és ekkor érintkezik nyers hússal, akkor a húst és a kezét is alaposan mossa meg
- a zöldségeket, gyümölcsöket szintén alaposan tisztítsa meg
- ha kertészkedik, akkor viseljen kesztyűt a kerti munkák során
- a macska alomtálcáját naponta cseréljék ki, de ezt ne a kismama végezze (a kórokozónak 24 óra kell ahhoz, hogy fertőzőképessé váljon, de ezzel elvesszük tőle az esélyt, hogy ekkor még a környezetünkben legyen)
- a terhesség alatt, ha a vérvizsgálattal szeronegatívnak bizonyult (még nem találkozott a toxoplasmosis kórokozójával) ne szeretgesse túlságosan a cicát, vagy ne ekkor fogadjon be kóbor macskát
- tartsa be az alapvető higiéniás szokásokat.

(forrás: http://www.heol.hu/helyi-ertek/hazi-kedvencek/menni-kell-a-cicanak-ha-jon-a-baba-228806 )

Ezt pedig egy állatorvos tanácsolja arra az időre is, amikor már hazaérkezik a kisbaba: 

Jó tanácsként még megemlíteném az ivartalanítást is! A macskákra leginkább jellemző kóborlás, verekedés - a területért, kiszemelt nőstényért – nagymértékben fokozza a kórokozók terjedését az állatok között. Az ivartalanított állat ezzel szemben elkerüli ezeket a hatalmi harcokat, nyugodtabb, barátságosabb.

Amíg tehát betartjuk az alapvető higiénés szabályokat, úgymint kézmosás, a macskaalom rendszeres takarítása, az állatok rendszeres állatorvosi felügyelete (oltás, féreghajtás), nem kell félnünk a betegségektől! Hisz’ ne felejtsük, hogy az embereket leginkább emberi kórokozók fertőzik, tehát véleményem szerint veszélyesebb egy buszon történt kapaszkodás után enni egy fagylaltot mosatlan kézzel, mint megsimogatni egy macskát!

Fotó: Thinkstock

Fotó: Thinkstock

 

Tehát ne fosszuk meg gyermekeinket attól az élménytől, amit egy állat szeretete nyújthat! Kivételes kapcsolat alakulhat ki közöttük, amit más nem pótolhat. Nem utolsó sorban hozzájárul, hogy időben megszeressék a természetet és az állatokról való gondoskodás a felelősségtudatot is beléjük neveli.

forrás:http://boxivet.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=67:macska-es-gyerek-ne-feljuenk-a-macskatol&catid=35:hasznos-tanacsok&Itemid=61