Real Madrid;Granada;Jeremy Mathieu;

2015-04-07 07:59:00

CR: gólgála Madridban

Úgy tűnik, végleg magára talált a Real Madrid, amely a C. Ronaldo, Benzema, Bale trió vezetésével kiütötte a Granada csapatát. A kilenc madridi találatból CR egymaga ötöt vállalt, míg a francia csatár kétszer, míg a walesi szélső egyszer vette be az ellenfél kapuját.

A listavezető Barcelona ezzel szemben megszenvedett a Celta Vigo vendégeként. Messi immár három meccs óta képtelen betalálni, a győztes találatot ezúttal a katalánok középhátvédje, Jeremy Mathieu lőtte a második félidőben. A dobogó harmadik fokáért folyó csatában most a címvédő Atletico áll jobban, megelőzve az ezúttal döntetlenező Valenciát, valamint a kettejükre egyre jobban felzárkózó és a hétvégén rangadót nyerő Sevillát. Nem múlt el a Húsvét edzőváltás nélkül.

A kieső, 18. helyen álló Almería vezetői menesztették a csapat edzőjét, Juan Ignacio Martinezt, akinek a helyét ideiglenes Miguel Rivera, az utánpótlás csapat edzője veszi át.

Primera División, 29. forduló – érdekesebb eredmények: Celta Vigo-FC Barcelona 0-1, FC Valencia-Villarreal 0-0, Real Madrid-Granada 9-1, Sevilla-Athletic Bilbao 2-0.

A tabella állása: 1. FC Barcelona 71 pont, 2. Real Madrid 67, 3. Atletico Madrid 62, 4. Valencia 61, 5. Sevilla 58.