Hosnyánszky Norbert;Dabrowski Norbert;Brescia;férfi vízilabda Bajnokok Ligája;

2015-04-09 07:58:00

Sima magyar győzelmek

Az Eger a sokadik kulcsfontosságú mérkőzése előtt állt a férfi vízilabda Bajnokok Ligájának csoportköre során. Szerencsére ez nem ijesztette meg a bajnoki címvédőt, amely a nyolcadik fordulóban kiválóan kezdett hazai közönség előtt a Brescia ellen.

Erdélyi Balázs góljaival már 2-0 állt az eredményjelzőn, ami kellemes folytatást ígért. Bár az első negyed végére felzárkózott 3-2-re az olasz együttes, de a folytatásban ismét a hevesiek irányítottak, és Hosnyánszky Norbert szenzációs csavargóljával ismét kettővel mentek a hazaiak.

A Brescia a harmadik nyolc perc elején még megközelítette egy gólra az Egert, de ezt követően a magyarok faképnél hagyták riválisukat. Braniszlav Mitrovics védéseinek és a jó befejezéseknek hála, a hajrában már 10-4-re vezetett a vendéglátó gárda. Végül Pagani még szépített, így 10-5-re nyertek Dabrowski Norbert tanítványai, akik ezzel a sikerrel továbbra is a másodikok csoportjukban.

A nagy rivális Radnicski uralta az első félidőt a vendéglátó Barceloneta ellen, de a nagyszünetben már 5-5-re álltak a felek. A folytatásban is szoros volt a párharc, de a címvédő spanyolok 9-7-re nyerni tudtak, így az Eger már négy ponttal előzi meg a szerbeket és fél lábbal a Final Sixben érezheti magát.

A Szolnok már az előző fordulóban kiharcolta a továbbjutást, ami talán kicsit megnyugtatta az együttest. Ugyanis a hazai medencében játszó Partizan Belgrád 4-0-val kezdett a Magyar Kupa-győztes ellen. Szerencsére az első negyed végére már 4-2-re felzárkózott a Dózsa, sőt a második nyolc perc közepére egy 5-0-s rohamnak köszönhetően 5-4-re fordítani is tudott.

A hazaiak, ifjú tehetségük, Dusan Mandics révén még egyenlítettek 5-5-nél, de ezt követően már a Tisza-partiak akarata érvényesült. A folytatás így izgalmak nélkül telt, a Szolnok pedig Varga Dénes vezérletével – aki öt találatig jutott –, illetve Milan Alekszics gólpasszainak köszönhetően 13-7-re, könnyedén nyert a fiatalokból álló szerb csapat ellen, így őrzi első helyét a B csoportban.

Vetélytársai közül a Rijeka könnyedén diadalmaskodott a Spandau vendégeként, a Dubrovnik viszont nagy meglepetésre megizzadt a Galatasaray otthonában, végül 12-12-es döntetlent játszott.