Leverkusen;Bayern München;Arjen Robben;Dortmund;

2015-04-10 07:58:00

Szenzáció a német DFB-kupában

Nem volt sétagalopp a Bayern München számára a DFB-kupa negyeddöntője, hiszen a bajorok csak 11-esekkel jutottak az elődöntőbe a hazai környezetben játszó, jó formában lévő Bayer Leverkusen ellen. Igaz, a vendégeknél egy fél csapatra való játékos hiányzott sérülés miatt, köztük Alaba, Robben, Ribéry és Schweinsteiger.

A rendes játékidő, majd a hosszabbítás is gól nélküli döntetlennel zárult, a büntetőpárharcban azonban Manuel Neuer hozta a formáját. Amint Dante,a Bayern középhátvédje a továbbjutás után megjegyezte, „tudtuk, hogy számíthatunk a kapusunkra”. Pep Guardiola, a Bayern trénere azt közölte, bár voltak gondjaik, kontrollálták a meccset. A katalán szakvezető híres arról, hogy szereti felmagasztalni az ellenfelet. Ez most is megtörtént, mert mint mondta, a Leverkusen „a világ egyik legjobb csapata”.

Sosem látott szenzáció történt a kupa másik szerdai elődöntőjén. Az Arminia Bielefeld csodát vitt véghez azzal, hogy harmadosztályú csapatként került az elődöntőbe – nem volt még ilyenre példa a DFB-kupa történetében. Ráadásul úgy jutott túl 11-esekkel a Bundesliga harmadik helyezettjén, a Mönchengladbachon, hogy a vendégeknek alig volt momentuma. A hazaiak mérhetetlen lelkesedésükkel váltak a Bundesliga élcsapatának egyenrangú partnereivé.

A hazaiak Junglas góljával szerezték meg a vezetést a 26. percben, hat perccel később Kruse egy kezezésért megítélt büntetővel egyenlített. 1-1 maradt az eredmény a kétszer 15 perces hosszabbítás után is, büntetőkkel azonban az Arminia jutott tovább. A Bielefeld 2005 és 2006 után története során harmadízben került az elődöntőbe. Norbert Meier, az Arminia trénere a világraszóló eredmény után igen szerényen nyilatkozott. Mint mondta, nagyon örül, de most hazamegy, hogy videón kielemezze a Dynamo Dresden játékát. Az egykori keletnémet sztárcsapat lesz ugyanis együttesének hétvégi ellenfele a harmadosztályban…

A kupa elődöntőjét a Bayern a Dortmund, A Bielefeld pedig a Bundesliga második helyén álló Wolfsburg ellen vívja.