A tanácskozás résztvevői nyilatkozatban ítélték el az újságírók elleni terrortámadásokat és mindenféle más erőszakos cselekményeket. Csupán 2014-ben 118 újságíró vesztette életét a háborús övezetekben, ami amellett, hogy szomorú rekord, elfogadhatatlan, mert a szólás- és véleményszabadság, valamint a sajtószabadság olyan helyettesíthetetlen értékek, amelyekért komoly áldozatokat - beleértve a véráldozatot is – hozott az emberiség, áll a közleményben.
Park Chong-Ryul, a Dél-koreai Újságírók Szövetségének elnöke a konferenciát megnyitó beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy egyre gyakoribbak a szólásszabadságot célzó támadások és külön kitért a Charlie Hebdo párizsi szerkesztősége elleni terrortámadásra is.
A szöuli konferencián képviselteti magát a Nemzetközi Újságíró Szövetség (IFJ) is, amelynek nevében Jim Boumelha elnök emelt szót az újságírók elleni merényletek számának ijesztő mértékű növekedése miatt. Boumelha szerint a történelemben még soha nem volt ilyen erős a média munkatársainak veszélyeztetettsége. Az idei év még tragikusabbnak ígérkezik, mint a tavalyi, noha már 2014 is szomorú rekordot hozott, mondta az elnök, hiszen 2015 első két hónapjában máris elértük a tavalyi vesztességek egyharmadát és sokasodtak a zaklatások, fenyegetések és kisebb erőszakos cselekmények is.